HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ekim 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
12 Ekim 2021 Salı

MALİ MÜŞAVİRLER KIRKLARELİ’NDE BULUŞTU

Karadeniz Oda Başkanları Platform toplantısı 09.10.2021 tarihinde Kırklareli’nde yapıldı.
MALİ MÜŞAVİRLER KIRKLARELİ’NDE BULUŞTU

Karadeniz Oda Başkanları Platform toplantısı 09.10.2021 tarihinde Kırklareli’nde yapıldı. Toplantıya TÜRMOB Genel Başkanı YMM Emre Kartaloğlu, İSMMMO Başkanı ve Karadeniz Odaları Platform Başkanı Yücel Akdemir, TÜRMOB Denetleme Kurulu Başkanı Burhan Düz, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı SMMM Ayşe Durmaz, Kırklareli SMMM Oda Başkanı Faruk Azabaoğlu, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını temsilen Oda Başkanı Bahadır Baş ve Yirmi Beş Oda Başkanı ve Oda Yöneticileri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Platform Başkanı Yücel Akdemir; “Karadeniz Odalarının 50’nci toplantısını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde 1993 yılından bu yana bir arada oluyoruz. Bugün mesleğimiz ile ilgili önemli konular konuşacağız. Ama öncelikli bir konuyu unutmamalıyız aramızdan yakın zamanda ayrılan Fikri Çalçalı başkanımızı, Cevat Elmalı ve Orhan Kolcu meslektaşlarımızı rahmet ile anıyoruz. Bugün tahsilat sorununu, serbest meslekte tahakkuk tahsilat çelişkisini ve son dönem geçici verginin kaldırılmasını konuşacağız. Ayrıca 50’nci toplantı anısına bir pasta keseceğiz. Toplantıya katılan bütün oda başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

TÜRMOB Genel Başkanı YMM Emre Kartaloğlu ise şu açıklamada bulundu: 25 Odanın katılımı ile gerçekleştirilen Karadeniz Oda Başkanları Platform toplantısına katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. Aramızdan ayrılanları rahmet ile anıyorum. Her zaman söylediğim gibi mesleki sorunlarımız var ve bunu birlikte çözeceğiz. Bunlara ilişkin çözümleri hep birlikte bulacağız. Pandemi dönemi biz mali müşavirlerin ülkemizi için çok önemli bir rol üstlendiğimizi gösterdi. Belki biz olmazsak pek çok sosyal sıkıntı daha da derin yaşanabilirdi. Ama hiçbir karşılık beklemeksizin yaptığımız kısa çalışma müracaatları, nakit ücret destek müracaatları pek çok kesimi rahatlattı. Kimse sokağa çıkmak istemezken bizler bürolarımıza gittik ve ülkemiz için müşterilerimiz için üretmeye devam ettik. Hepinizi alkışlıyorum.

Mesleki sorunlarımız için elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. Geçici Vergide son dönemin kaldırılmasını istedik. Ancak beyan sürelerinin bir ay öne çekilmesini doğru bulmuyoruz. Bunu Mecliste plan bütçe komisyonunda anlattık. Düşüncemize hakta verdiler. Ancak plan bütçeye gelen hali ile meclise sevk edildi. Umarım bu husus Mecliste değişir. Değiştirilir. Yine serbest meslekte KDV’yi doğuran olay çelişkisini gidermek için çalışmalar yaptık. En son şunu ifade ettik. KDV’ye göre hizmet ne zaman doğar. Hizmet yıllık beyanname verildiğinde gelir tablosu, bilanço çıkartıldığında doğar. Defter beyanda yaşanan sorunların çözümü için önemli katkılar sunduk. 50’nci Platform toplantısında alınacak kararların ülkemize ve mesleğimize katkı sağlamasını diliyorum.” Dedi

Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Faruk Azabaoğlu; “Mutlu insanların yaşadığı bu güzel şehirde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bütün odaların toplantıya katılmasından ve 50’nci toplantının ilimizde yapılması bizleri ayrıca sevindirdi. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş,: Birincisi 1993 yılında Ordu’da yapılan Karadeniz Odaları Platform toplantısının 50’ncisinde Kırklareli’nde olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sayın Platform Başkanımıza bizleri uzun bir aradan sonra bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Mesleki sorunlarımızı her platformda dile getiren mesleğimiz ve meslektaşımız için büyük bir çaba harcayan Genel Başkanımız sayın Emre Kartaloğlu’na teşekkür ediyorum. Özellikle serbest meslekte tahakkuk tahsilat sorunun hizmetin ne zaman verildiği kavramına çevrilmesini çok önemsiyorum. Yine mesleki sorunlarımız içerisinde yer alan tahsilat sorunun meslek mensubunun kendisinin sorununu olduğunu ve çözümünü de bizlerin gerçekleştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Hangi tacir, ticaret odasından, hangi esnaf odasından alacağının tahsilini istiyor. Bunları düşünmemiz lazım. Bizler haklı rekabet yapan, işini düzgün yapan meslektaşlarımızın sorunları için çözümler aramalıyız. 50’nci platform toplantımızın mesleğimize ve ülkemize katkı sağlamasını diliyorum ” Dedi

Toplantının ikinci bölümünde verilen bir önerge ile Karadeniz Oda Başkanları Platformu Onursal Başkanlığına Yücel Akdemir oybirliği ile seçildi. Ayrıca verilen ikinci bir önerge ile Karadeniz Oda Başkanları Platformu Danışma Meclisi oluşturuldu.

Toplantı sonunda 50’nci toplantı anısına pasta kesildi. Ve hatıra fotoğrafı ile toplantı sona erdi.

HABER MERKEZİ

Bu haber toplam 102 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler