HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ekim 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
21 Eylül 2021 Salı Saat: 01:41

İLÇELERDE DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

18 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen organizasyon çerçevesinde Ünye’de de temizliğin önemine dikkat çekmek adına farkındalık oluşturmak için etkinlik gerçekleştirildi.
İLÇELERDE DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

18 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen organizasyon çerçevesinde Ünye’de de temizliğin önemine dikkat çekmek adına farkındalık oluşturmak için etkinlik gerçekleştirildi.

Ünye Gölevi mevkii TOKİ Konutları karşısında bulunan sahil alanında düzenlenen etkinliğe Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, AK Parti Ünye İlçe Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaoğlu, Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, Ünye Şoförler Odası Başkanı Bekir Şimşek, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Tavlı, “Geri Dönüşüm Kültürünü Yaygınlaştırmamız Gerekiyor”

Temizliğin öncelikle evlerde başladığını belirterek bu anlamda geri dönüşümün önemine dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “İklim değişikliklerini gördükçe doğanın ve çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Nasıl evlerimizin temizliğine önem veriyorsak, doğal yaşam alanlarının da temizliğine aynı şekilde dikkat etmeliyiz. Bu nedenle geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak hepimizin sorumluluğundadır. Temizlik olgusu öncelikle evlerden başlamalıdır. Evsel atıklar ve diğer geri dönüşüm malzemelerini ayrıştırdığımızda Dünya’daki kaynakların kullanımı konusunda ciddi anlamda tasarruf sağlamış oluyoruz. Bu nedenle el birliği ile herkesin buna katkı sunması gerekiyor. Bu sorumluluğu sadece yerel yönetimlerden beklemek doğru değil. Toplumsal olarak temizliğin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmalıyız. Bugün bu farkındalığın oluşması anlamında Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER), ulusal ve uluslararası firmaların destekleri ile tüm Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliğe bizlerde katkı sağlamış olduk. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ve tüm katılımcılar teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Argan, “Temizlik Dinimizin de Bir Gereğidir”

Temizlik olgusunun dinimizin de bir gereği olduğunu belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan “Peygamber Efendimiz (S.A.V) “Temizlik imanın yarısıdır” hadisi şerifinden hareketle temizliğin ne kadar önemli olduğunu bizlere ifade etmişlerdir. Biz bu çevrede yaşıyor ve çevre dostu varlıklar isek, bunu önemini en iyi şekilde anlayan ve uygulayanlar olmamız gerekiyor. Bugün temiz bir toplumda yaşama imkânına sahipsek, yarın aynı şekilde bunu gelecek kuşaklara bırakmak için gayret göstermeliyiz. Bunun temeli ise kirletmemektir. Eğer kirletmesek temizlemeye de gerek kalmayacaktır” diye konuştu.

Şoförler Odası Başkanı Şimşek, “Herkes Üzerine Düşeni Yapmalı”

Temizlik konusunda bireysel sorumluluğa dikkat çeken Ünye Şoförler Odası Başkanı Bekir Şimşek ise herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğinde çevre kirliliği sorununun kalmayacağını söyledi.

Tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleştirilen organizasyonun Ünye ayağında sahil temizliği gerçekleştirilirken, ardından ise iş makineleri, kumsal alanında düzenleme yaptı.

FATSA’DA DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Fatsa Belediyesi, Dünya Çevre Temizlik Günü'nde farkındalık oluşturmak amacıyla Uzunkum Plajı ve Dolunay Çamlıkta çöp toplama etkinliği düzenledi.

Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı gerçekleştirilen etkinlikte, Fatsa Belediyesi, Fatsa Gençlik Merkezi, Haydi Yapalım (Lets Do It), Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) gönüllülerin ve vatandaşların el birliği ile Uzunkumplajı ve Dolunay Çamlık temizlendi.

DAHA TEMİZ BİR FATSA İÇİN ÇÖPLER TOPLANDI.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın katılımıyla Uzunkum Plajı ve Dolunay Çamlıkta düzenlenen etkinlikte, çevre gönüllüsü vatandaşlar ve gençler  daha temiz bir Fatsa için çamlık ve plaj alanına atılan çöpleri topladı.

“AMACIMIZ ÇÖP KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇMEK”

Çevre temizliğine belediye olarak önem verdiklerini söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  “ Temizlikteki duyarlılığa farkındalık oluşturarak dikkat çekmek istedik. Gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile çöp kirliliğinin önüne geçmek istiyoruz. Gelecek nesillerimize daha temiz bir çevre  bırakmak için çalışıyoruz. Çevre temizlik etkinliğimize destek ve katkı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Bu haber toplam 117 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler