Beyaz Bayrak Sertifikaları Verildi

Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi kapsamında Beyaz Bayrak kazanan okulların sertifikaları verildi.
Bu haber 2020-08-28 02:07:03 eklenmiş ve 1717 kez görüntülenmiştir.

Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi kapsamında Beyaz Bayrak kazanan okulların sertifikaları verildi.

Konuyla ilgili Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ile Mili Eğitim Bakanlığımız arasında "Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Müracaat eden okullarımız protokol kapsamında belirlenen kriterlere göre denetlenmekte, denetlenen okullardan, 100 puan üzerinden 90 ve üzeri puan alan okullara, üç yıl için geçerli olan ve okul sağlığını ve temizliğini simgeleyen "Beyaz Bayrak" Valiliklerde Millî Eğitim İl Müdürlüğünce yürütülmektedir.

Beyaz Bayrak kazanan okulların sertifikaları verildi

İlçe Milli Eğitim Müdürü  Özgür Tokgöz ve Şube Müdürleri  tarafından ilçemizde beyaz bayrak kazanan 37 Okullarımıza Sertifikaları verildi. 

Sertifika Almaya Hak Kazanan Kazanan Okullarımız; Anafarta İlkokulu, Anafarta İmam Hatip Ortaokulu,Anafarta Ortaokulu,Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Atatürk Anadolu Lisesi,Atatürkİlkokulu,BayramcaAnaokulu,Cumhuriyetİlkokulu,Çakırtepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erenyurt İlkokulu,Erenyurt Ortaokulu,Fatih İlkokulu,Fatih Meydan İlkokulu,Fatih Meydan Ortaokulu,Fatih Ortaokulu,Fehmi Cerrahoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu,Fevzi Çakmak İlkokulu,Fevzi Çakmak İmam Hatip Ortaokulu,Fevzi Çakmak Ortaokulu,Gölevi Anaokulu,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,İnkur İlkokulu,İnkurOrtaokulu,İnönü İlkokulu,Kaledere İlkokulu,Meçhul Asker Ortaokulu,Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu,Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Mesleki Eğitim Merkezi,Mürüvvet Vidinli Halk Eğitimi Merkezi,Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu, Pelitliyatak İlkokulu,Pelitliyatak İmam Hatip Ortaokulu,Prof. Dr. Necmettin PolvanOrtaokulu,Prof.Dr.NecmettinPolvanİlkokulu,PusetPolvanOrtaokulu,Şehit Cemal Mutlu İlkokulu,Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu,Şehit Hüseyin Başaran İlkokulu,Şehit İsmail Ustaoğlu İlkokulu,Şehit İsmail Ustaoğlu Ortaokulu,Şehit Taner Kart Ortaokulu,Tekkiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi,Tekkiraz İlkokulu,Tekkiraz İmam Hatip Ortaokulu,Tekkiraz Ortaokulu,Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Okulu I. Kademe,Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Okulu II. Kademe,Toki Ömer Çam İlkokulu,Toki Ömer Çam Ortaokulu,Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi,Ünye Anadolu Lisesi,Ünye Anaokulu,Ünye Bilim ve Sanat Merkezi,Ünye İmam Hatip Ortaokulu,Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi,Ünye Merkez İlkokulu,Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi,Ünye Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademe,Ünye Rehberlik ve Araştırma Merkezi,Yaşar Gazioğlu İlkokulu,Yenikent İlkokulu,Yenikent Ortaokulu,Yeşilkent Şehit Mustafa Güler İlkokulu,Yeşilkent Şehit Mustafa Güler Ortaokulu,Yunus Emre İlkokulu,Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi ,Atatürk Anadolu Lisesi" Beyaz bayrak almaya hak kazanan okullar açıklandı.   

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş