Muhtar, Arıza Bitene Kadar Suyun Gözünde Yatacak…

Ünye Merkez Fatih Mahalle muhtarı Avni Çavuşoğlu ve ihtiyar heyeti üyelerinin asli görevi, insan ve canlının en temel gıda maddesi içme suyu başta olmak üzere yol gibi temel alt yapı sorunlarını köyü sokak, sokak gezerek kendileri tespit edip derhal yaptırmakla mükelleftir. Bu Yasanın seçilmişlere yüklediği asli görevdir.
Bu haber 2020-05-28 01:05:55 eklenmiş ve 276 kez görüntülenmiştir.

Ünye Merkez Fatih Mahalle muhtarı Avni Çavuşoğlu ve ihtiyar heyeti üyelerinin asli görevi, insan ve canlının en temel gıda maddesi içme suyu başta olmak üzere yol gibi temel alt yapı sorunlarını köyü sokak, sokak gezerek kendileri tespit edip derhal yaptırmakla mükelleftir. Bu Yasanın seçilmişlere yüklediği asli görevdir.

Köyün ya da mahallenin muhtarı vatandaşının şikâyet etmesine mahal vermeden kendisi ve heyeti köyünü mahallesini belli zaman dilimlerinde gezecek, görecek, ihtiyaçların giderilmesi için ilgili makamları ve yetkilileri köye veya mahalleye yığacak.

Bunu yapmak için gerekirse 1963-1977 yılları arasında 3 dönem üst üste Ünye belediye başkanlığı görevini başarıyla ifa etmiş rahmetli Ünye belediye başkanı Mithat Kısacıkoğlu gibi Bafra’ya giden Ünye Çimento Fabrikasını dönemin başbakanı rahmetli Süleyman Demirel’in başbakanlık kapısında üç ay yatarak Ünye'ye kazandırması gibi,siz Fatih Mahalle muhtarı ve ihtiyar heyeti üyeleri olarak yatağı yorganı Patlak suyun gözüne sereceksiniz, yapılıncaya kadar oradan kalkmayacaksınız…

Ama siz belli ki muhtar bey densin diye muhtar olmuşsunuz diyen yöre sakinleri"köyün göreve geldiğinizden buyana ve halen daha devam eden su sıkıntısı sizin gibi siyasetin ağalarıyla içli dışlı olan bir iş insanı için devede kulak olmalıydı.

Çayırlı mevkii sakinleri"Eski adıyla Fatih beldesi, yeni adıyla Fatih mahallesi Çayırlı mevki 350 haneli bir köy. Çayırlı’dan çok sayıda etkili ve yetkili siyasetçi ve bürokrat çıktı. Bunlardan biri Köyümüzün evladı uzun süre Ordu Büyükşehir belediyesinde Oski genel müdürlüğü yaptı. Ama Köyümüz halen daha susuz derken bir gün var üç gün susuz.

Ben Ordu da AK Partinin kurucu üyesiyim. Benim ne Fatih mahallesinde, nede Ünye de yapmayacağım iş yoktur diye her dönem AK Partili olmakla ve kurucusu olmak övünen ve bunu seçim malzemesi yapan ve her dönemde bu söylemleri nedeniyle kendisi Kuyumcu esnafı olduğu için para pul derdi tasası yok diye köye Muhtar seçilen, muhtar seçildiğinde Avni Çal iken sonradan

nedense soyadını Çavuşoğlu yaptıran muhtarımız Avni Çavuşoğlu; son altı yıldır ve halen daha Çayırlı mevkiine 8-10 Km. Mesafesi olan Ercek yaylası ve Alivara üzerinden gelen içme suyumuzun şebeke hattını yaptıramadı.Sık sık patlıyor,350 haneli köyümüz şu bayram günüde dahi susuz. ,..

Haber veriliyor,bugün yarın yapılacak derken altı yılı geride bıraktık .Köy halen daha susuzluktan kırılıyor.. Parmağını soktuğun yerden su fışkıran bölgemizde, şöyle ağız tadıyla doya doya su içmek şöyle dursun su diyarı bölgede susuzluktan resmen kırılıyoruz..

Muhtara söylüyoruz bugün, yarın diye, diye söylediğimize bizi bin pişman ediyor. Bu bayram günü köyünde susuzluktan perişan olanlardan 25 kişilik bir köylü gurubu ile kolları sıvadık patlak su şebeke hattını kendimiz onarmaya çalışıyoruz.

Muhtarımız başta olmak üzere köyümüzün siyasi partideki yetkilileri baksın görsün halimizi, dolayısıyla yetkililerimiz de görsünler, belki utanırlar da, el atarlar suyumuza kavuşuruz dediler.

Hâlbuki Sayın Cumhurbaşkanımız suyunu getiremeyen yolunu yapamayan muhtar ve belediye başkanı görevi bıraksın diyor… Bu adam yıllardır ve halen daha ne içme suyumuzu getiriyor. Nede muhtarlığı bırakarak, işi yapacak bir insanın muhtar seçilmesine şans tanımıyor.

Fatih mahallesi Yöre sakinlerinin artık parası olana değil de, aklını çalıştırarak hizmet yapan çalışkan kişilerden birini muhtar ve ihtiyar heyeti olarak tercih edip seçmesi gerekir" dediler…

AHMET YENİN

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş