'ATATÜRK’ÜN VASİYETİNE UYUN’ ‘ÇÖZÜM MECLİSTE’

CHP Milletvekili Adıgüzel ve Şahin hain İdlip saldırısı üzerine konuştu.
Bu haber 2020-02-29 10:04:37 eklenmiş ve 146 kez görüntülenmiştir.

CHP Milletvekili Adıgüzel ve Şahin hain İdlip saldırısı üzerine konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Av. Atilla Şahin İdlip’de yaşananlar ve yapılması gerekenler hakkında açıklama yaptı.

Parti binasında düzenlenen basın toplantısına CHP Ordu milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel ile birlikte partililer katıldı.

BAĞRIMIZ YANDI

Şahin Türkiye’nin bağrının yandığına dikkat çekerek, ’’Hepimizin bağrı yandı. Sayısı çok net olmamakla  birlikte çünkü farklı rakamlar dolaşıyor. İstiyoruz ki bu şahitlerimizin sayısı olabildiğince minimum olsun. Ancak gelin görün ki, ülkenin bir Ortadoğu bataklığına saplandığını maalesef görmekteyiz. 

ATATÜRK’ÜN VASİYETİ

Atatürk’ün uluslararası ilişkilerde değişmez devlet  politikası olarak belirlediği üç maddelik talimatı olduğunu da söyleyen Şahin,’’ Aslında bu bir vasiyettir. Tarihten alınan acı derslerden ibret alınarak belirlenmiş üç maddelik yol haritası da diyebiliriz.  Mürekkebi kırmızıdır. Uzak diyarlarda verilen sayısız şehitlerin, mezarı belirsiz Mehmetlerin kanlarıyla yazılmıştır.

Devletin devlet olduğu dönemlerde bu talimat değişmez yol haritası olarak kabul edilmiştir. Dış İşleri Bakanlığına adımını attığı ilk günden, stajyer memurların kulaklarına küpe olsun diye  bir meslek üslubu olarak bu vasiyet ezberletilmiştir.

1- Büyük Devletlerin peşine katılmayacaksın

2- Rusya ile bozuşmayacaksın

3- Arapların iç işlerine karışmayacaksın.                                                                                            Atatürk’ün vasiyetini ihlalinde başımıza neler geleceğinin örneklerini yaşamaya başladık. İdlip’e pirince giderken içerdeki bulgurdan da olacağız. ‘’dedi

BİR RUSYA BİR ABD

‘’Türkiye Suriye’de çöl batağına saplanmışken, içeride düğmesine basılacak etnik kapışmaya Ege’de Doğu Akdeniz’de Kıbrıs’ta fırsat bu fırsat deyip yaratılacak oldu  bittilere de gelmiş olmayalım.’’ diyen Atilla Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü.

‘’Plansız programsız, hava desteği olmadan tek adamın iradesiyle bir bataklığın içerisinde top gibi bir Rusya’nın bir Amerika’nın elini tutar hiç kimseyi dinlemezsen, gariban yavrularımızın şehit olmasına sebep olursun. ‘’

ÇÖZÜM NE ?

Şahin bu konuda çözümün olduğu yerin Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğuna dikkat çekti.  Şahin, ‘’Meclis Hemen toplanmalı Bu bataklıktan çıkma yolu tüm siyasi partiler ile birlikte mecliste tartışılmalıdır. Bu iktidarın artık ülkeyi yönetemediği çok açıktır. Bugün tek adam rejimin ülkeyi hangi noktaya getirdiğini maalesef çok acılar yaşayarak görüyoruz. Burada şu da görülüyor. Tek yol Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarıdır. Bugün bu ülkeyi kurtaracak politikalar CHP’nin önerdiği politikalarıdır.’’

YURTTA SULH CİHANDA SULH

Şahin, ‘’Atatürk’ün söylediği gibi Yurt sulh, cihanda sulh eğer bunu gerçekleştiremezsek. Çok önemli liderler ve devlet adamlarımız çok önemli savaşları bu ülkenin burnunu bile kanatmadan askerlerimizi çıkarmasını bilmişlerdir. Bugün orada ne işimiz olduğunu belli olmayan bir orta doğu bataklığına saplanmış vaziyetteyiz. Buradan çıkışın tek yolu meclis iradesini tekrar gündeme getirmektir’’ dedi.

MİLLETVEKİLİ ADIGÜZEL

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’de çarenin ve çözümün mecliste olduğuna işaret etti.

Adıgüzel, ‘’Şu ana kadar yetkili ağızdan her hangi bir açıklama gelmedi. Açıklama bir yapılsın. Biz Parti olarak çağrımızı yapıp meclisi acil toplayalım dedik. Meclisin iradesi bunu çözecektir. Tek adam yönetiminin ülkeye getirdiği budur. Çünkü denetimsiz, kontrolsüz yönetimin nereye gittiğini görüyoruz. Sorun ülkenin sorunu o zaman bu sorunları karşılıklı oturup konuşmamız gerekiyor. Bu bir terörle mücadele değildir. Böyle bir şey olsa hep beraber gidelim. Bizimde deneyimli insanlarımız var bizimde fikirlerimizin alınması gerekiyor. ‘’diye konuştu.

Duygu BAŞ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş