‘Partiyi daha ileriye taşıyacağım’

CHP İl Başkanlığı için Osman Çakmak, adaylığını açıkladı. Pazar günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanlığı için Osman Çakmak aday olduğunu söyledi. Dün parti binasında yaptığı adaylık açıklama toplantısına partililer ilgi gösterdi.
Bu haber 2020-02-13 23:52:22 eklenmiş ve 1118 kez görüntülenmiştir.

CHP İl Başkanlığı için Osman Çakmak, adaylığını açıkladı. Pazar günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanlığı için Osman Çakmak  aday olduğunu söyledi. Dün parti binasında yaptığı adaylık açıklama toplantısına partililer ilgi gösterdi.

Osman Çakmak, Türkiye’nin son hali hepinizin malumudur. Bir tarafta orta doğu bataklığına sürüklenmiş bir Türkiye. Bir tarafta yoksulluk ve icra mahkemelerine teslim edilmiş bir halk. Ülkeyi uçuruma sürükleyen bu gidişata dur diyebilecek tek  yegane güçte CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR’ dedi.

Siz kıymetli ve değerli partili arkadaşlarımla aday olduğum Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlığı adaylığında  Başkanı olduğu ilin çevresindeki ilçelerin ekonomik, sosyal ve yöresel sorunlarını inceler. Bunların çözümüne yardımcı olur. İlçe başkanlarıyla düzenli olarak toplanır. Parti örgütüyle, meslek ve sivil toplum örgütleriyle, sendikalarla, yaygın ve yerel basınla ilişkileri sağlıklı tutar; onların sorunlarıyla ilgilenir; çözümlerine  katkıda bulunur; bu kuruluşlarda görevli Partililerle işbirliği yaparak başarılı olmalarına yardımcı olur şeklinde konuştu.

Çakmak il başkanının görevleribni sıraladı. 

İl başkanı, belediye çalışmalarında etkinlik ve başarı sağlamak için Partili belediye başkanlarıyla sürekli ilişki içinde olur. 

İl başkanı, il çevresindeki il genel meclisi grubunu, belediye meclisleri gruplarını ve Partili belediye başkanlarını, çalışmaları yönlendirmek değerlendirmek ve eşgüdüm sağlamak amacıyla  ayrı ayrı ya da birlikte toplantılara çağırabilir. 

Toplantılara kadın ve gençlik kolları başkanları da katılır, görüşlerini açıklayabilir, yönetim kurulu, il çevresinde partinin başarısı ve amaçlarının gerçekleştirilmesi için yapılacak çalışmaları düzenlemekle ve yürütmekle yükümlüdür.

 Partinin ilkelerini, amaçlarını, Programını, politikalarını ve görüşlerini halka beğendirmek ve benimsetmek için çalışır. Bunlara ve Partiye karşı yapılabilecek eleştirileri yanıtlar. 

Çevresinin genel anlamdaki ekonomik, sosyal ve yöresel sorunlarını inceler. Bunların çözümüne yardımcı olur. Meslek ve sivil toplum örgütleriyle, sendikalarla, yaygın ve yerel basınla ilişkileri sağlıklı tutar; onların sorunlarıyla ilgilenir; çözümlerine katkıda bulunur; bu kuruluşlarda görevli partililerle işbirliği yaparak başarılı olmalarına yardımcı olur. 

İl çevresindeki ekonomik, sosyal ve siyasal olaylarla ilgili bilgileri toplar, değerlendirir ve üst yönetim birimlerine  bildirir.

 İl çevresinde uygun yerlerde, siyasal, toplumsal ve kültürel nitelikte toplantılar düzenler ve üst yönetimi bilgilendirir. 

Gerekli gördüğü konularda, araştırma, inceleme ve değerlendirme yapmak üzere, uzmanların ve üyelerin  katılacağı çalışmalar gerçekleştirir. 

Partinin gelir kaynaklarını genişletmek ve arttırmak için çalışmalar yapar’ dedi.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş