‘ADALETi MUMLA ARIYORUZ’

CHP İl Başkanlığı için Av. Atilla Şahin, adaylığını açıkladı.
Bu haber 2020-02-13 00:20:42 eklenmiş ve 1069 kez görüntülenmiştir.

CHP İl Başkanlığı için Av. Atilla Şahin, adaylığını açıkladı. Pazar günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanlığı için Atilla Şahin aday olduğunu söyledi. Dün parti binasında yaptığı adaylık açıklama toplantısına partililer yoğun ilgi gösterdi.

ZOR BiR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Şahin, “Hepimizin bildiği üzere; demokrasinin ayaklar atlına alındığı, genç işsizliğin tavan yaptığı, adaletin yok sayıldığı çok zor bir dönemden geçmekteyiz” diye konuştu.

DEMOKRASİYİ YAŞATMAYA DEVAM EDİYORUZ

‘‘Bu adını bilmediğimiz tek adam rejiminde asıl yük demokrasiye gönül vermiş biz Cumhuriyet Halk Partililere düşmektedir.” Adaletsiz rejimi, adaletle yıkınız. Alkışlar önüne kansız elle çıkınız” demişti Gandi. Evet bir hukukçu olarak üzülerek ifade etmek isterim ki adaleti mumla aradığımız bir dönemden geçiyoruz. Ancak bu düzeni değiştirecek ve yeniden adaleti tesis edecek tek siyasal kurum Cumhuriyet Halk Partisidir. Bizler demokrasiyi yaşatmaya devam ediyoruz ve hep birlikte devam edeceğiz. Omuz omuza, yürek yüreğe ve ortak akılla bir ve beraber yürüme zamanıdır.’’dedi.

GÖREVE TALİBİM

Atilla Şahin ‘‘Her zaman birlikte düşünmeye, birlikte karar vermeye ve ortak akla inandım. Özümsediğim parti ilkelerimiz doğrultusunda yaşadım ve hiç kimseye yaslanmadan, birisi ya da birilerinin yönlendirmesi olmadan, her zaman sadece siz değerli partililerimizden talep ederek ve sadece partililerimizin feraseti ve tercihi ile partimin her kademesinde onurla ve gururla göğsüm kabararak görev yaptım. Ulu önder Atatürk’ten aldığımız en değerli miras olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin çeşitli kademelerindeki görevleri bana layık gören siz değerli partililerimize minnettarım. Atatürk’ün dediği gibi; özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. 

Bu ilkesel değerler bütününde ve il örgütümüzü, partimizi daha da ileriye taşımak inanç ve isteğim doğrultusunda CHP il başkanlığı görevine adayım.

30 yılı aşkın süredir üyesi olduğum, her kademesinde hiçbir şahsi ikbal beklentisi olmaksızın şevkle ve arzuyla çalıştığım partimin vereceği her türlü görev benim için bir onurdur, başımın üstündedir. Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisinin belediye meclis üyeliği, il-ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı, milletvekili adaylığı, il başkanlığı gibi her parti üyesinin onur ve gurur duyacağı her türlü parti kademesinde siz değerli partililerimizin teveccühü ve görevlendirmesi üzerine bulunmuş olmak dahi bir partili olarak şahsım adına en üst seviyede bir görev ve mutluluktur’’ dedi.

MÜCADELEMİZE DEVAMEDECEĞİZ

Değerli partililerimiz tarafından bu görev bana verilirse diyerek sözlerine devam eden Şahin, ‘‘Daha önceki başkanlığım döneminde tıpkı içinde bulunduğumuz bu binayı partimize kazandırdığımız gibi, yeni projelerle bu sefer özellikle de gençlerle ilgili önemli projelerimizin olduğunu ve bunları hayata geçireceğimizi belirtmek isterim. Atatürk’ün de işaret ettiği üzere; “Benim bütün ümidim gençliktedir”. Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerinden biri de devrimciliktir. Devrimcilik değişim demektir. Bugüne kadar yaptığımız eylemlerle değişim konusunda kurumsal olarak önemli işlere imza attığımızı düşünüyorum. Bunu devam ettirmek için mücadelemize devam edeceğiz. Bu noktada Sokrates’in bir sözü aklıma geldi. “ Değişimin sırrı, eski ile savaşmak değil, tüm enerjini yeniyi inşa etmeye odaklanmaktır”. Daha önce görev yaptığım süreler boyunca asla kavgacı bir tutum izlemedim, hep ileriye odaklandım. Bundan sonra da bu anlayışı devam ettireceğim’’ dedi.

ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Şahin son olarak açıklamasını şu sözlerle sonlardırdı; ‘‘ Pazar günkü seçimde de sonuç ne olursa olsun, Partimin, il yönetiminin, ilçe yönetiminin bir parti üyesi olarak bana tevdi edeceği her türlü görevi yerine getireceğimi huzurunuzda açık yüreklilikle taahhüt ediyorum. Çünkü bundan sonra hep birlikte odaklandığımız konu Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara yürümektir. Cumhuriyet Halk Partisinin yapılacak ilk genel seçimlerde iktidara yürüyeceğinden en ufak bir kuşkum yok. Yapılacak iş çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktır. Sözlerimi vatan şairimiz Nazım Hikmet’in bir dizesi ile bitirmek istiyorum. “ Umuda bir kurşun sıksa da ölüm, unutma umuda kurşun izlemez gülüm” diyerek sözlerini sonlandırdı.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş