“BiRLiK VE BERABERLiK ŞART”

CHP İl Başkanlığı için Osman Güngör adaylığını açıkladı.
Bu haber 2020-02-11 00:56:51 eklenmiş ve 1162 kez görüntülenmiştir.

16 Şubat 2020 Pazar günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanlığı için Osman Güngör aday olduğunu söyledi.

Güngör’ün dün parti binasında yaptığı adaylık açıklama toplantısına partililer yoğun ilgi gösterdi.

Güngör siyasette deneyimli olduğunu ve daha önce yaptığı İl Başkanlığı döneminde o zaman CHP milletvekili İdris Yıldız ile birçok projenin hayata geçmesinde katkıda bulunduklarını kaydetti.

Güngör, Türkiye’nin daha iyi politikalara ulaşması, emeğin ve alın terinin daha iyi karşılanması, geleceğin daha aydınlık olması için endişelerin olmadığını söylerken şöyle konuştu.

YENİ POLİTİKALAR OLUŞTURMALIYIZ

“Önümüzdeki süreç Türkiye için kırılma noktası dediğimiz çok önemli süreçtir. Maalesef Türkiye bugün iç ve dış politikada hiç hoş olmayan durumlarla karşı karşıyadır. On Milyon işsiz, beş milyon mültecinin olduğu Türkiye’de maalesef ülkemizin gerçek evlatları bizler, konforlu şekilde yaşayamıyoruz ve önümüzde ki süreçte bunun aksine döneceğine inanıyoruz. Onun için CHP olarak  bizler tabandan yeni politikalar oluşturmak zorundayız.”

Osman Güngör “ Önümüz de ki süreç için yönetim kurulları olarak sizlerden görev talep edeceğiz. Seçimlere hazırlık için görev alan bir yönetim kurulu bu görevi üstlenmiş olacak. Önümüzde ki süreç maalesef Cumhuriyet Halk Partisinin istemese de Anayasa değişikliğinin ortaya getirdiğini sonuçlar neticesinde ittifakların hakim olduğu bir siyasi rejime doğru geldik. Dünyada örneği olmayan başkanlık sistemine mahkum olduk. Bunun içinde önümüzdeki süreçte Büyük Türkiye ittifaklarının içinde AKP yer olmadan yapmalıyız.

Bu ittifakı Misak-i Milli ruhuyla yapmak zorundayız. Önderimiz, partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında, onun bayrağının altında herkesin toplanacağına inanıyoruz. Maalesef yeni Dünya düzeninde, emperyalizmin bitmeyen hırsının bu coğrafyada yaptığı dengesizlikler hepimizin işini, aşını, geleceğini engelliyor. Onun için büyük Türkiye ittifakını bizler kurmak zorundayız” dedi.

Türkiye için önümüzde ki sürecin çok önemli olduğunu da söyleyen Güngör şunları kaydetti;

“ Bu bir kırılma noktasıdır. İç ve dış politikada hoş olmayan durumlarla karşı karşıyayız.  Bir de partimizde kongrelerde itiş kalkışmalar olurdu. Bugün görüyoruz ki tüm Türkiye’de CHP’liler sorumlu ve bilinçli bir şekilde kongrelerini her ilde yapıyorlar.

Geçmişte bizleri o iktidar yanlısı medyada maalesef birbirlerine sandalye fırlatan, kavga eden insanlar olarak tanımlayarak halkımızın gözünde küçük düşürdüler. Ama biz bugün tek bir ruhuz. Yüreklerin birleşmesi ile halkın iktidarını aldığımız belediyeler gösterdiğimiz gibi, gelecek günlerde Ordu’da aynı başarının peşinde olacağız. Ben buna inanıyorum. Bizim amacımız 2023-2024 seçimlerini kazanmaktır.”

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Osman Güngör, Ordu’nun geçmişine bakıldığında Sosyal Demokratlık bulunduğuna dikkat çekerken ; ANAP ile birlikte halkın siyasal zincirini yön değiştirdi. Bu da bugünleri getirdi. Biz aklı tekrar yerine koyacağız. Bizim iddiamız olmayan  CHP ‘den yana olmayanlara bakışımız negatif değil, biz Türkiye sevdasıyla siyaset yapan insanlarız. Herkese kapımız açık. CHP bu vatana sahip çıkan herkese kapısını açmıştır” dedi.

Çok zor bir görev üstlendiklerini de söyleyen Osman Güngör, “ İşimiz aslında çok kolay, bizim kalbimizde vatan sevgisi var. Bizim önderimiz bundan yüz yıl önce Cumhuriyeti kurarken, olduğu gibi Cumhuriyeti biz kurduk, bunu biz devam ettireceğiz başka yolu yok, bu bizim olmazsa olmazımız” dedi.

Güngör, kaybedilen seçimler içinde yorum yaparken, “İstanbul için sevindik ancak Ordu için üzüldük. Bu içimize düşen kocaman bir taş kütlesi gibi halen yüreğimizde acısını hissediyoruz, o nedenle birlik ve beraberlik şarttır. Bize cumhuriyeti armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, demek ki yüz yıl sonrayı değil, beş yüz yıl sonrayı görmüş bir şahsiyet olarak bize bu mirası bıraktı. Bizimde yapacağımız görev gençlerimize geleceğin zeminini en iyi şekilde hazırlamaktır” diye konuştu.

Osman Güngör, her zaman barış bayrağını ellerinde tutacaklarını dile getirirken, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

DUYGU BAŞ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş