8 PROJE KAZANDIRILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenmesine karar verilen 8 projenin yatırım tutarının 5.418.707,00 TL. olduğunu belirten İl Müdürü Kemal Yılmaz yatırım faaliyetlerinin gerçekleşmesi sonucu proje sahiplerinin 2.514.753,00 TL. hibe desteğinden yararlanacağını bildirdi.
Bu haber 2020-02-07 07:34:56 eklenmiş ve 118 kez görüntülenmiştir.

Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi ve kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlanması amacıyla uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımlarının Desteklenmesine Dair Hibe Programından yararlanmak üzere müracaat eden gerçek ve tüzel kişilerce yapılan proje başvuruları Tarım ve Orman Bakanlığınca değerlendirilerek sonuçlandırıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Program kapsamında hibe desteklerinden yararlanmak amacıyla Fındık işleme ve paketleme, Kanatlı işleme ve paketleme ile Kırsal ekonomik altyapı yatırımlarına dair çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik konularda yatırım yapmak amacıyla müracaat eden gerçek ve tüzel kişilerce yapılan 8 adet proje başvurusunun Bakanlığımızca uygun görülerek desteklenmesine karar verildiğini; böylece kırsal kalkınma yatırımlarından bugüne kadar ilimize kazandırılan proje sayısının 93'e ulaştığını, toplam yatırım tutarının ise 56.802.520,00 TL. olduğunu açıkladı.

Hibe programı ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü  Kemal Yılmaz, bitkisel ve hayvansal ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, su ürünleri üretiminin geliştirilmesi ve çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesi konularında gerçekleşecek yatırımların faaliyete geçmesi ile 63 kişiye istihdam imkanı sağlanacağını, hibe destekleri sayesinde ilimize yeni tesislerin kazandırılması yanında mevcut işletmelerin modernize edilerek kapasitelerinin artırılacağını bildirdi.

Hibe destek programından yararlanılması amacıyla hibe sözleşmelerinin imzalanmasından sonra yatırımını tamamlayan proje sahipleri hibeden yararlandırılacaktır.     

HABER MERKEZİ   

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş