SORUN VAR iLGiLiSiNE DUYURULUR


Bu haber 2020-02-06 21:56:25 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

“Temizlik işçisi eksikliği var”

17 yıldır Yeni mahallede kuaförlük yapan Eminem Kuaför sahibi Mine Kulaç, mahallerinden memnun olduklarını belirterek, kuaförlük mesleğinin artık eskisi gibi para kazandırmadığını belirtti. Mine Kulaç, yetkililerden taleplerini söyle dile getirdi:

“Kavga gürültü muhakkak oluyor mahallemizde. Ama bizim mahallemiz güzel ben burayı seviyorum. Araç geçmiyor buradan bizim için düzgün bir yer. Müşteriler geldiği zaman çocukları oluyor dışarı çıkıyorlar. En azından araç sorunumuz yok. Önceden buradan araç geçiyordu sonra trafiğe kapattılar. 

BİRİ YAPIYOR, BİRİ YIKIYOR

Biz yol yapım çalışmalarından bıktık. Biri yapıyor diğeri yıkıyor. O yüzden rahatsız oluyoruz. Ama yine de bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.

Asayiş olay bittikten sonra geliyor. Biz müdahale etmiyoruz çünkü arada kalıyoruz bizde ceza alıyoruz. Bazı kavgalara insan müdahale etmek istiyor ama kimseye karışamıyoruz. Duyarsız değiliz aslında bu konularda ama bu hale geldik.

Buralarda sokak ışıkları yeterli ama Şahinci Mahallesi tarafında yetersiz. Elektrik direği olmayan yerleri de söyledik. Kaç ay sonra gelip yaparlar Allah bilir. 

Caddemiz temiz. Belediye mevsimlik işçi aldığı zaman daha iyi oluyor. Çalışan olunca her mahallede 2 3 tane temizlikçi oluyor. Ama şuan gördüğüm kadarıyla alım yok ve temizlik işçisi eksikliği var.

DÜKKAN ANCAK KENDİNİ DÖNDÜRÜYOR

Bu sene ilk defa maddi olarak sıkıntı yaşadık. Hem işsizlik var hem de eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Yazın kuaförler çok yoğun çalışıyor daha iyi iş yapıyor. Bizim işimiz daha çok mevsimsel. Yazın kazanıyoruz ve yazın daha fazla veriyoruz çalışana. Ama kışın daha az iş oluyor ve daha az para vermek zorunda kalıyoruz. Şuan dükkan kendini döndürüyor sadece. Eleman eksiltmeye gitmedik hiç. Asgari ücret yükselince işçi çıkaran da çok oldu çevremizde bunu biliyoruz. Kuaförlükte para yok. Piyasa çok durgun. Bu zamlar bizi çok etkiledi. Elektriğe doğalgaza zamlar gelmesi bizi bu duruma düşürdü. Bu zamana kadar bu kadar kötü durumda olmamıştık.

 
YAYA GEÇiDi ŞART
 
Migrosun içinde bulunduğu AVM ile TESK Otel-Balıktaşı Otelin bulunduğu kısımda yaya geçidinin olmaması insanları zora sokuyor.
Bu kısımda yaya geçidi şart. 
Muhsin Tokat

CEREN’iN ANITI
 
 
 
Ceren kızımız hain ve Sapık tarafından cinateye kurban gitti. 
Çok üzüldük dün sosyal medyadan öğrendim. Adana’da bir belediye tarafından Cerenimizin büstünü gerçekleştirmiş.
Bizim yetkililer büstü Put olarak gördükleri için Büyükşehir Başkanı dedesinin yıllar önce yapılan ve bir gazetecinin  halktan topladığı paralarla yaptırmış. Süleyman Felek ailesinden tek kuruş almamış ve Büyükşehir Belediyesi önüne  bir türlü koyamadı.
Başkan dedenin büstünü hakettiği yere koyman sana söz getirmez. Korkmaz koy. 
AHMET IŞIK
 
 
Dubadan geçip araçlarını park ediyorlar
 
8 aydır Yeni Mahallede Mini Kekik Kafe işletmeciği yapan Sine Akçadağ, yağmur yağdığında su baskınları yaşandığını ve dükkanlarının sular altında kaldığını belirterek, yetkililerin çözüm bulmasını istedi.Sine Akçadağ, istek ve sorunlarını şöyle dile getirdi:
 
 
DÜKKAN ÖNLERİNE ARAÇ PARK EDİYORLAR
 
“Önceden Eski Fidangör caddesindeydi yerimiz. Cadde üstünde kiralar çok fazla olunca buraya gelmek zorunda kaldık. Ara sokakta kaldığımız için iş potansiyeli daha düşük diğer
yere göre.
Mahallemiz her yağmur yağdığında suyla doluyor. Su baskınları fazla oluyor. Devamlı araç park ediyorlar dükkan önüne. Araç yeri olmamasına rağmen dubalar olduğu halde dubadan geçip giriyorlar. Ben kapımın önüne masa atıyorum arabalar girip çıkıyor sürekli.
 
SOKAK IŞIKLARI YETERLİ DEĞİL
 
Belediye hizmetlerinden memnun değilim. Yollar bozuk, araç park sıkıntısı var. 
Asayiş fazla yeterli değil. Olaylar oluyor bitiyor öyle geliyorlar olay yerine.
Sokak ışıkları yeterli değil. Bir tane direk var o da cansız sönük yanıyor. Diğer direklerde ki lambalar hiç yanmıyor.
Temizlik konusunda eksik var. Gelen çöpünü araçların giriş çıkış yerlerine koyuyor. Biz bunu muhtarla görüştük, telefon açılıp söylendi. Dedi ki belirli bir saatte herkes çöpünü atsın. Akşam 7 den sonra. 1 hafta 10 gün düzenli bir şekilde aldılar sonra tekrar eskisi gibi oldu. İşleri tam yerine getirmiyorlar.
Ticaretim olumlu değil. Türkiye genelinde bence var bu sorun. Elektik, su, doğalgaz artışlarından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Aylık 1000 liradan fazla sadece faturaları ödüyoruz. Asgari ücret ve kirada olan biri nasıl geçinecek.
 
 
 
 
DEVLET HASTANESİ ÇİLE
 
Cumartesigünleri Devlet Hastanesi polikinliklerinde tek doktor nöbetçi olması hastaları saatlerce bekletiyor, çileden  çıkarıyor. Randevulu hastaların sayısını belli olması belli ilken bir doktorun 80-90 hastaya bakması etikmidir.
CEREN TOP
 
ELEKTRİK-DOĞALGAZ ÇOK PAHALLI
 
Doğalgaz geldi diye sevindik ama şimdi doğalgaz kabusumuz oldu.
        Yeni yapılarda soba kuracak teşkilat olmadığı gibi eski evlerdede bu soba sistemini kaldırdıkı sobada kuramıyoruz.
Medeni ısınma cebimizi yakarken elektrik zamlarıda belimizi iyiden iyiye büktü.
Milyonlarca Suriyelinin topraklarımıza girmesi ekmeğimize ortak olmasıda aç yatağa girmemize en büyük sebep. Bir elimiz yağda, Bir elimiz balda değil. Çaresisiz.  
HAC BELEK-GÖLKÖY
 
 
“Dükkanlar su içinde kalıyor”
 
15 yıldır Yeni Mahallede esnaflık yapan bir vatandaşımız, işyerlerinin önüne araç park edilmesi nedeniyle zorluk yasadıklarını belirterek, şoförlerin daha duyarlı olmalarını istedi. İstek ve şikayetlerini şöyle dile getirdi:
 
BAZI MÜŞTERİMİZBİZİ ANLAMIYOR
 
Benim asıl sorunum insanlarla. İnsanların anlayışsızlığı ve düzgün konuşmaması bizi yoruyor. İnsanlar buradan canlı hayvanı seçip bakarak alıyorlar. Ertesi gün hayvan öldüğü zaman gelip ben aldığımda böyleydi deyip iftira ve suç atıyorlar. Bize Tarım İl Müdürlüğünün verdiği bir kağıt vardır. Canlı hayvanın garantisi yoktur diye. Biz bunu insanlara anlatamıyoruz. İnsanlarda yalan ve iftira psikolojisi var. Para verdiği için muhatap arıyorlar. Bu her yerde var ama biz canlı hayvanlarla uğraştığımız için ekstra sıkıntı çekiyoruz. 
Mahallemiz trafiğe kapalı. Burada dubalar var araçlar geçmek için dubaları yıkmış. Söylememize rağmen yapılmıyor. Araçlar sürekli ticaretimizi engelliyor dükkanın önünü kapatıyor. Bazen 3 araç yan yana kalıyor bırakın aracı elinde el arabası olan, bebek arabası olan insanlar bile geçemiyor.
 
ALT YAPI SORUNU VAR
 
Belediyenin yaptığı alt yapı sorunu var. Yazın dükkana giremiyoruz. Yazın su baskını olduğunda karşı binada ki insanlar ayakkabısını çıkartıp binaya öyle girdi. Yukarıda ki bütün su buraya göl oluyor. Buradan hiçbir şekilde geçiş olmuyor. Benim dükkanım yüksek kurtarıyorum fakat bir çok dükkan su içinde kalıyor. Burası yapıldıktan sonra oluyor bu durum.
Asayiş konusunda bir sıkıntı yaşamıyoruz. Sokak ışıkları önceden yetersizdi sonradan yapıldı.
 
DÜZENLİ SÜPÜRÜLMÜYOR
 
Mahallemiz düzenli temizlenmiyor. Yıkama ve temizlik yapılmıyor. Çöp sorunu fazla yaşamıyoruz. Çöp bıraktıktan birkaç saat sonra alıyorlar.
Bizim piyasada kışın hareket olur yazın olmaz. Bizde tam tersidir. Bizde yazın 3 ay iş olmaz. Çünkü burada herkes tatiline gidiyor, köye fındığına gidiyor kimse bakmıyor. Sonrasında herkes ürününü satmaya geliyor. Balığını, kuşunu elden çıkartmaya çalışıyor. Yazın işler az ama kışın fena değil.
 

HALK KORKUYOR
 
Geceleri saat 21.00’den itibaren tek başımıza sokağa çıkamaz olduk.
Tenha arkalarda köşeden veya kaldırımda birisi önümüze çıkark para istiyor.
Suriyeli adamlar biranda panik olmamıza sebep oluyor.Cadde ve sokaklarda mahalle aralarında  tinerciler  kol geziyor. Ordu sahipsiz ve güvensiz bir şehir oldu. Lütfen çare bulun. 
AYŞEGÜL ŞAHİN
 
 
 
 
ÜST GEÇİTLERE ASANSÖR

Atatürk Bulvarında Rıhtım ile Köşk apartmanı arasına bir üst geçit veya yaya geçidi şart.
Birçok yol üzerinde birtek Teleferik yanında üst geçide yürüyen merdiven veya asansör ile hizmet veriliyor.
Diğer üst geçitlere merdiven ile hizmet alması imkanı var yürüyen merdiven olması bile asansör hizmeti uygulanabilir. Sakat ve Yaşlılar çok zorluk çekiyorlar. Sakat arabalılar  hiç hizmet alamıyor.TUĞRUL ELİBOL
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş