SORUN VAR iLGiLiSiNE DUYURULUR


Bu haber 2020-02-04 07:36:48 eklenmiş ve 242 kez görüntülenmiştir.

Ordu güvenli bir şehir olmaktan çıktı 

Cotyora Ayakkabı sahibi Mehmet Çelik, 12 yıldır yeni mahallede esnaflık yaptığını belirterek, asayiş konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirtti.Mehmet Çelik, istek ve sorunlarını şöyle dile getirdi:

Akşamları bu caddede yürümeye korkar oldu artık

“Burada genel olarak çöp sorunu ve trafik sorunumuz var. En başta hayat pahalılığımız var. Yeni mahallede olaylar çok oluyor, emniyet yetersiz kalıyor. Daha çok bıçaklanma ve gasp olayı oluyor. Daha geçen gün bıçaklanma olayı oldu. Biz burada yıllardan beri çok şeylerle karşılaştık. En basitinden örnek vereyim geçen akşam eve gidiyorum 30 yaşında ya var ya yok bana 1 lira verir misin diyor. Kafası da yerinde değil belli ki düştü önüme. Akşamları bu caddeye insan ailesiyle çıkmaya korkar oldu artık. Ordu yaşanılır ve güvenli bir şehir olmaktan çıktı.

Esnafın dükanına su basıyor

Çöp kovaları yetersiz kalıyor. Su baskını yaşadık geçende rögarlar tıkandı. Müdahale etmesek neredeyse dükkana girecekti su. Benim dükkan biraz yüksek kalıyor diğer bir çok esnafın dükkanlarını su bastı. Belediye hizmetlerinden kısmen memnunuz. Biz istiyoruz ki belediye her vatandaşa eşit mesafede olsun. Şu şunun adamıymış, bu bunun adamıymış gibi söylemlere kesinlikle biz buna karşıyız. Hizmet verirken herkese eşit mesafede olsun istiyoruz. Sokak ışıkları yetersiz Asayiş dediğim gibi yeterli olsa bıçaklanma olayı olmadı. Biz devriyelerin sıklaştırılmasını istiyoruz. En azından Ada Simit’in oraya bir ekip kulübesi olabilir. Burası hassas bir nokta. Emniyet, karakol bunun farkında zaten hemen hemen her gün olay yaşanıyor. Akşamları ne polis ne bekçi görüyorum burada.

Sokak ışıkları yetersiz

Tam anlamıyla yeterli değil. Gece ışıklandırma çok az var. Çoğu çalışmıyor, bakılıp ilgilenilmiyor. Hafta sonu akşam 7 den sonra kimse kalmıyor sokakta. Bizim burasını İstiklal Caddesi olarak düşünsünler burayı güzelleştirsinler. İnsanların gezdiği bir burası var birde Sırrıpaşa Caddesi var. Orada da durum içler açısı zaten.

Esnafın durumu içler acısı

İzmarit için kutu koyulmuş fakat vatandaş bunu kullanmıyor. Yerlere atıyorlar kutuya izmaritini atan yok. Burada iş biraz da vatandaşa düşüyor. Ticaret kötü. Esnafın durumu içler acısı. Ülkede dar boğaz var, insanlar evimize nasıl ekmek götürürüz derdinde. Zor dönemden geçiyoruz, inşallah atlatacağız.” 

 

TOPLU TAŞIMADAN MEMNUN DEĞİLİM

Güzel başlayan Ordu Toplu Taşıma hizmetleri çok düzensiz sürücüler (istisnalar var) kaliteli hizmet vermiyor.Zamanlama 40-50 dakikada gerçekleşiyor. Bazı sürücüler kibar değiller kursa tabi tutulmalı imtihan edilip direksiyona geçmeli. Geç gelenlere derdimizi söylediğimizde ‘Nereye Şikayet edersen et’ laflarına maruz kalıyoruz. Birçok durakların üstleri açık ıslanıyoruz. Bazı araçların yazıları çok küçük okumada yaşlılar ve rahatsız olanlar anlayamıyor. Araç durağa girmeden hızla geçiyor. Oysa durak boşta olsa girmesi gerekir. 15 saniye beklemek yetişmeye çalışanıda araca alabilir.

 

SIRRIPAŞA NE ZAMAN AÇILACAK?

Yılların alışveriş caddesi Sırrı Paşa onarımı aylardır sürüyor. Altyapının 2. kez onarımı işler acısı. Esnaf zorda kalmasın diye yürümede zorluk çekince halı saha çimleri ile kaplandı. Ama yinede rahatsızlık verici. Geçici uygulama güzel oldu uzaması çile oldu. ordu erotik shop Tam tarihi hala öğrenemedik. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş