EĞiTiM KONUŞULDU

Toplantıda görevli öğretmenlerden yürütülen iş ve işlemlerle ilgili bilgi alan Müdür Baş, yürütülen çalışmaları ve projeleri takip edeceğini ifade ederek, yapılması gerekenlerle ilgili olarak bazı değerlendirmelerde bulundu.
Bu haber 2020-02-03 07:18:21 eklenmiş ve 98 kez görüntülenmiştir.

İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş,  Özel Büro, Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimi ve Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesinde görev yapan öğretmenlerle ile bir araya gelerek, istişarelerde bulundu.

İlimizde eğitimde başarının arttırılması için yapılan ve ileriye dönük yapılacak çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunulan toplantıda öncelikli olarak belirlenmiş akademik başarı, "2023 Eğitim Vizyon Belgesi", değerler eğitimi, kitap okuma çalışmaları, rehberlik hizmetleri, istatistiki veri çalışmaları, ölçme, değerlendirme merkezi tarafından yürütülen iş ve işlemleri ile projeler, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyet alanları başta olmak üzere; eğitimin bütün alanlarında planlı çalışmalar yürütülerek öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek eğitim hizmetlerinin niteliğini artırıcı çalışmalar yürütmek, ÖNEM Projesi faaliyetleri konularında istişarelerde ve değerlendirmelerde bulunuldu.

İl Millî Eğitim Müdürü  Kutlu Tekin Baş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya,   Strateji Geliştirme Şubesinden ve AR-GE biriminden sorumlu Şube Müdürü  Mustafa Öztürk  ile Proje Ekibi (PEK) ve Araştırma, Stratejik Planlama ve Kalite Geliştirme Ekibi (ASKE) ile   Özel Büro ve Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) projesinde görevli öğretmenler katıldı.

Toplantı, Müdür Baş’ın ilimizde "eğitimde başarı" ve "2023 Eğitim Vizyon Belgesi" konuları ile ilgili fikirlerini dile getirmesi ile başlarken, aynı zamanda değerlendirme, öneri ve açıklamalarla devam etti. Toplantıda beklentilerini dile getirirken, yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri konusunda önemli hususlara da değinen Müdür Baş, okullarımızda yapılan ve yapılacak olan uygulamalar, rehberlik hizmetleri, veli-öğretmen-öğrenci iletişiminin sağlanması, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki Eğitime bağlı okullarımızda uygulanan faaliyetler ve başarı durumları konularında değerlendirmelerde bulundu.

Müdürlük Makamı'nda yapılan toplantıda; toplantıya katılan Özel Büro, Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimi ve Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) projesinde görev yapan öğretmenler yürütülen çalışmalar ve planlanan faaliyetler ile ilgili bilgi verdiler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş