Denetimler Arttıkça Kazalar Azalıyor

2019 Yılı İkinci 6 Aylık Trafik Değerlendirme Toplantısı, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında yapıldı.
Bu haber 2019-12-28 00:34:35 eklenmiş ve 389 kez görüntülenmiştir.

2019 Yılı İkinci 6 Aylık Trafik Değerlendirme Toplantısı, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında yapıldı. 

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, ”İçişleri Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu trafik güvenliği, can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi, yayalara öncelik verilmesi, park ve rekreasyon alanlarındaki kamera sistemlerinin kurulması, park yasaklarında araç çekmedeki kuralların yeniden belirlenmesine kadar yeni uygulama hayata geçirildi. Bu kapsamda da ilimizde özellikle trafik tedbirlerinin defaatle gözden geçirilmesi, can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi noktasında etkin denetimler ve faaliyetler gerek emniyet, gerekse jandarma birimlerimiz tarafından ifa ediliyor” dedi.

Trafik kazalarının nedenlerine dikkat çeken Vali Yavuz, “Ordu ilinin ciddi bir şekilde trafik yoğunluğunu barındırması, Karadeniz yolunun ilimiz sınırları içinden geçmesi, özellikle hemşerilerimizin şehir dışında ciddi bir nüfusun yaşıyor olması vesilesiyle bayram, tatil ve özel günlerde bir yoğunluk teşkil ettiğini, bu yoğunluğun da zaman zaman kazalarla neticelendiğini hepimiz biliyoruz. Diğer taraftan engebeli bir arazi yapısına sahip olması ve bu vesileyle de yol standartlarını istediğimiz noktaya çekmedeki güçlüklerimiz, dikkatsizlik, tedbirlik sonucu oluşabilecek kazalardaki hayati riski de tarttırıyor. Uçurumların çok derin olması, aracın kontrolünün kaybedilmesinden sonraki süreçteki can kayıpları, daha düz arazilerdeki kaza riskinden çok daha fazla bir risk barındırıyor. O nedenle de hem yollarımızın fiziki alt yapısını değiştirirken, diğer taraftan da özellikle trafik güvenliği konusunda bir bilinç oluşturmaya özen gösteriliyor” diye konuştu.

Toplumda trafik bilinci oluşturmak gerektiğinin özellikle altını çizen Vali Yavuz, ”Toplumda bir trafik bilinci oluşturmalıyız. Bunun için eğitim kurumlarının daha ağırlıklı olarak üzerinde durması gerekir. Çocuklarımızı bu konuda eğitmeliyiz. Zaten bununla ilgili çeşitli projeler yürütülüyor. Trafik denetimleriyle kazalar arasında bir bağ olduğunu hepimiz biliyoruz. Trafik denetimleri arttıkça kazalarda azalma olduğunu görüyoruz. 2019 yılı içerisinde bizi üzen trafik kazları ile karşılaştık. 2020 yılı içerisinde alacağımız tedbirlerle trafik kazalarını daha da azaltacağız” diyerek, konuşmasını tamamladı.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş