Canik Veteriner Kliniği Hizmete Açıldı

Meslek yaşamında çeyrek asrı geride bırakan Ünye’nin sevilen,sayılan iyi ve güzel ahlaklı örnek insanlarından örnek Veteriner Hekimlerinden Ali Güngör “Canik Veteriner Kliniği” ticaret unvanlı yeni işyerini Ünye merkez Liseler Mahallesi,Hükümet caddesi No:107 Ünye adresinde İçişleri eski bakanı ve Saadet Partisi genel İdare Kurulu üyesi İdris Naim Şahin,Samsun-Sinop Veteriner Hekimleri ,Odası başkanı Habip Muruz,Ordu Veteriner Hekimleri Odası başkanı Taner Canbulat,Samsun-Tekkeköy belediyesi özel kalem müdürü veteriner hekim Mahmut Karaman tarafından eski vaiz Ünyeli İlahiyatçı Fahri Şahin’in yaptığı hayır dua eşliğinde hizmete açıldı.
Bu haber 2019-11-29 09:42:01 eklenmiş ve 183 kez görüntülenmiştir.

Meslek yaşamında çeyrek asrı geride bırakan Ünye’nin sevilen,sayılan iyi ve güzel ahlaklı örnek insanlarından örnek Veteriner Hekimlerinden Ali Güngör “Canik Veteriner Kliniği” ticaret unvanlı yeni işyerini Ünye merkez Liseler Mahallesi,Hükümet caddesi No:107 Ünye adresinde  İçişleri eski bakanı ve Saadet Partisi genel İdare Kurulu üyesi İdris Naim Şahin,Samsun-Sinop Veteriner Hekimleri ,Odası başkanı Habip Muruz,Ordu Veteriner Hekimleri Odası başkanı Taner Canbulat,Samsun-Tekkeköy belediyesi özel kalem müdürü veteriner hekim Mahmut Karaman tarafından eski vaiz Ünyeli İlahiyatçı Fahri Şahin’in yaptığı hayır dua eşliğinde hizmete açıldı.

Toplamda 260 M2’lik bir alanda insan dostu tüm canlıların teşhis,tedavi ve cerrahi müdahalesinin son teknoloji araç ve gereçleriyle hizmet verecek Ünye Canik Veteriner Kliniği kurucu ve işletmecisi 25 yıllık Veteriner Hekim Ali Güngör “son 25 yıldır Ünye’de hizmet vermeye devam ediyorduk.kliniğimiz daha önce Liseler mahallesi Veteriner Sokakta idi.Ancak artan talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda kliniğimizi daha geniş bir yere taşıma ihtiyacı ortaya çıktı. Yeni nesil vicdanlı hayvan dostlarının sayısı eski yıllara oranla daha çok arttı. 60 M2 olan eski yerimizden 260 M2 olan yeni kliniğimize geldik. Burası 2 muayene odası, bir ameliyat odası ve ameliyathane, pansiyon, kuaför ve banyo odalarından o25 yıl önce olduğu gibi bugünde Ünye ve çevre ilçelerdeki insan dostu tüm canlılara hizmet etmeye devam edeceğiz. Açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyorum ” dedi.

Ankara’dan gelerek açılışa katılan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin yaptığı konuşmada” “Bugün çok değerli bir kardeşimiz olan veteriner hekim Ali Güngör’ün yönettiği kliniğin yeni yerinin açılışını yapmak üzere bir aradayız.

Çok anlamlı bir mesleğin icra mekanı olarak açılışını yapmak bizleri çok memnun etti. İnsan dışı canlılara sağlık hizmeti sunan bir meslek dalı olan veterinerlik çok önemli bir yere sahiptir ve çok değerlidir. Buradaki veterinerlerimiz bizlerin dostları olan hayvanlarımıza fedakarca hizmet etmektedirler.

Onlar zaman, mekan, hasta ayrımı yapmadan hizmet eden çok değerli insanlardır. Ali Güngör Bey’in bugüne kadar elini uzattığı bir çok hayvan dostlarımız olmuştur. Ben Ali Bey’in şahsında bütün veteriner hekimlerimizi ve bütün hayvan sağlık tekniker ve memurlarımızı yaptıkları kutsal hizmetten dolayı saygıyla anıp teşekkür ediyorum.

Burası şehrimiz için çok önemli bir yerdir ve buranın açılışını yapmaktan son derece mutluyuz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Ordu Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Taner Canbulat “Bugün bizler ve mesleğimiz için çok onur duyduğumuz ve mutlu olduğumuz bir gündür. Sevgili kardeşimiz 25 yıldır bu mesleğe gönül veren Ali Güngör, bu meslek adına yapılması gereken her şey ile birlikte yeni yerini de hizmete sunmuştur.

Ben çok mutlu ve gururluyum. Ünye’miz geçtiğimiz günlerde çok kötü gündeme geldi. Barınaktaki olaylar Ünye’mizi yanlış bir şekilde tanınmasına sebep oldu. Umarım Ali Bey’in açmış olduğu bu iş yeri kötü anıları silecektir. Umuyorum yetkililer gerekli dersleri çıkartmışlardır. Bu işi bilen insanlarla istişare içinde olurlarsa daha iyi hizmetler gelecektir. Ben bu yeni kliniğin herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum ”dedi.

Samsun-Sinop Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Habip Muruz“Samsun-Sinop Veteriner Hekimleri Odası yönetim kurulu ve üyeleri adına hepinize saygılar sunuyorum. Veteriner hekimlik mesleği hayvan refahı, kamu sağlığı, gıda güveliği açısından çok önemli bir meslektir. Veteriner hekimler olmadan tüketici hiçbir hayvansal gıdayı güvenli bir şekilde tüketemez.

Sokak hayvanlarıyla ilgili sorunlar ülkemizde bir sorun olarak görülüyor. Ancak çeşitli Avrupa ülkelerinde karşılaştığımız manzaralara göre iyi durumdayız. Ama bu arzu ettiğimiz seviyelerde değildir. Umarım bu klinikler iyi seviyelere gelmemize vesile olur.”dedi.

 

AHMET YENİN

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş