YAZ HAZIRLIĞIMIZ VARMI?

Ne hikmetse yetkililer ve ilgililer zamanı geldiğinde turizm adına konuşmalar yaparlar. Şunu yapacağız, bunu yapıyoruz diye. Bir türlü turizmin nimetlerinden faydalanamıyoruz gitti. Hep te sezonda konuşulur yapılacaklar.
Bu haber 2019-11-17 19:27:51 eklenmiş ve 1241 kez görüntülenmiştir.

Atilla ŞİMŞEK

Ne hikmetse yetkililer ve ilgililer zamanı geldiğinde turizm adına konuşmalar yaparlar. Şunu yapacağız, bunu yapıyoruz  diye.  Bir türlü turizmin  nimetlerinden faydalanamıyoruz gitti. Hep te sezonda konuşulur yapılacaklar.

Yıllardır yazıyorum, yazmaktan da bıkmayacağım. Ordu hemen elde edilecekler, yıllara matuf yatırımlar, birde insanları Ordu ya çekecek projelerle gündemde. Gerçekleşeni görmedim. En iyi proje şu an itibari ile her hafta Show Tv. de yayınlanan Kuzey Yıldızı dizisi,  birde başarı ile yayın yapan TV.52 televizyonumuz.

Ordu an itibari ile kalınacak bir yer değil. Kısa uğraklar ile günün geçirilebileceği bir yer. Ordulunun dışında gelip de  konaklayan sayımız çok az. En güzel  gösterge yatak sayısı, esnafın durumu.

Amasya İstanbul günleri için TV52’ye reklamlar vererek, canlı yayın yaptırarak  katılımcı sayısını arttırdı. Geçenlerde Gaziantep günleri tertiplendi öncesinde günlerce ulusal Tv. programların da ilgilisi, yetkilisi, aşçısı, sanatçısı dakikalarca İstanbul Gaziantep günlerini anlattılar.

İstanbul Ordu günleri bana göre geçmişte de öyleydi tam bir fiyasko. Bir türlü organizasyon yapmayı beceremedik gitti. Ordu ile ilgisi olmayan standların içlerindeki satılan ürünler dikkatlerden kaçmadı. Katılım Ordu vatandaşının dışında komşu vatandaşlar vakit geçirmek için geliyorlar. Gerçek,  biz çalıp biz oynuyoruz. Ordu günlerine gelip  etkilenip Ordu ya gelen yok denecek kadar az. Kusura bakmayın gerçek bu.

Efirli balıkçı barınağının küçükte olsa bir bölümüne (marina) dubalar üzerinde tekne bağlanma iskelesi ve gerekli bağlantıları yapılmalı.  Perşembe ile Melet ırmağı arasına bedavaya alınabilecek eski Uçak-tiren-tank-gemi-otobüs gibi araçlar batırılarak Ordu sezonda Batık Turizmini açmalı, bu konu tüm iletişim araçları ile Dünya’ya duyurulmalı, bu konudaki kulüpler bilgilendirilmeli. Biz bu konuda farklı olmalıyız. Balık popilasyonu içinde batıklar çok önemlidir. Getirisi gözle görülecek.

Çambaşı’na mutlaka ileri sürüş teknikleri pisti yapılıp yağışlı ve karlı havalarda kayan sürücülerin araç hakimiyetleri,  melekeleri kazanacağı kurslar verilebilir. Yazın yağışlı yol, kışın kar ve buzlu yol hakimiyeti becerileri gelişebilir. Ucuz maliyetli bir proje. Herkesin kayak yapmasını beklemek saflık olur.

Eğlence mekanları için yerler belirlenip çoğaltılmalı, 19 Eylül stadı konserler için planlanıp yaz konserlerin de  ünlü gurupların gelmesi sağlanmalı. Karavan ve çadır konaklama mekanları sosyal ihtiyaçların da karşılanır duruma getirilmesi eksik kalmamalı. Gençler için cazip olmayan Ordu kabuğunu kırmalı.

Siyasette Cemal Enginyurt  sağ olsun beğenelim, beğenmeyelim Ordu tanıtımında konuşmaları, tenkitleri ile göz dolduruyor tanıtıma katkısı oluyor.

Kordon boyunda mutlaka teknelerin yanaşacağı dubalar konulmalı gerekli teçhizat konmalı. Deniz sahille buluşmalı. Deniz içine özellikle geceleri müzikli, renkli hareketli fiskiyeler yerleştirilmeli karanlık deniz hareketlenmeli.

Bu yapılmalı dediklerimi defalardır dile getiriyorum, bugüne kadar olmadı. Ordu Turizm den nasıl bir rant bekliyor hala anlamış değilim. Dışımızdaki il’lere, yurt dışındaki İl’lere gidip görenler, ilgiler ve yetkililer neden gördükleri güzellikler için  “Ordu da da olsa ne güzel olur” diyemiyorlar önermiyorlar bunu da anlamış değilim.  Kent konseyi bu son yapılanması ile gündemine çok konuları alacak,  tavsiyelerde bulunacak diye bir umudum var.

Bu önerdiklerim milyon Tl. ler tutacak oltalar değil. Birçok İl bu ve bunun gibi oltaları attılar rantı yakalıyorlar. Hadi bakalım ya kısmet.

Kalın sağlıcakla.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş