‘Etkin Okul Planı’ Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Ordu Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş himayelerinde, Müdürlüğü Özel Büro'da görevli öğretmenlerden Bünyamin Akçay, Çiğdem Çolak, Funda Yılmaz, Derya Akyol ve Cemil Eryaşar'ın planlamaları doğrultusunda hazırlanan "Etkin Okul Planı" uygulaması bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Bu haber 2019-09-22 13:49:39 eklenmiş ve 123 kez görüntülenmiştir.

Ordu Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş himayelerinde, Müdürlüğü Özel Büro'da görevli öğretmenlerden Bünyamin Akçay, Çiğdem Çolak, Funda Yılmaz, Derya Akyol ve Cemil Eryaşar'ın planlamaları doğrultusunda hazırlanan "Etkin Okul Planı" uygulaması bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş başkanlığında düzenlenen bilgilendirme toplantısında 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilimiz genelindeki ortaokul ve liselerde uygulanacak olan ve eğitimdeki iyi örneklerin yaygınlaştırılması, veriye dayalı karar destek sisteminin oluşturulması ve okullarda tüm alanlarda planlı bir dinamizm kazandırılması amacıyla uygulanacak olan Etkin Okul Planı ile ilgili görüş yapılacak iş ve işlemler ile planlanan çalışmalar üzerinde duruldu. Görüş alış verişinde bulunulan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü  Kutlu Tekin Baş değerlendirme yaparak, takvim doğrultusunda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Altınordu Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen "Etkin Okul Planı" uygulaması bilgilendirme toplantısına İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan "Etkin Okul Planı" uygulamasından sorumlu Şube Müdürleri ve Müdürlüğü Özel Büro'da görevli öğretmenler katıldı.

Müdürlük  tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılında; 2023 Eğitim Vizyonu'nda belirtildiği üzere adil, insan merkezli, öğretmen temelli, kavramda evrensel, uygulamada yerli, esnek, beceri ve görgü odaklı, hesap verebilir bir dönüşüme katkı sağlamak; bireyin kendisini bilmesine ve tanımasına yardımcı olmak, öğrenen ebeveyn, öğretmen ve kurum kalitesini geliştirmeyi, müfredatı bilgiden beceriye, beceriden görgüye taşımayı hedefleyen çalışmaları vizyonuna katan, güçlerini ve kaynaklarını bu yönde mobilize eden, ileri görüşlü okul profilleri ortaya çıkarmak amacıyla "Etkin Okul Planı" uygulamasının hayata geçirilmesi planlanmıştır.

Bu kapsamda "Etkin Okul Planı", ilimizdeki resmî tüm ortaöğretim kurumları (İmam Hatip Liseleri ve Meslekî ve Teknik Anadolu Liseleri hariç) ve tüm ortaokullarda planlanan takvim doğrultusunda uygulanmaktadır.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş