sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

‘Fabrikalardan Sonra Sıra Arazilerde’

Tüm Üretici Köylüler Sendikası Genel Başkanı Sadık Turan, Maliye Bakanlığına verilen şirketlere ortak olma hakkının Tarım Bakanlığı ve diğer bakanlıklara da verileceğini iddia etti.
Bu haber 2019-08-14 11:17:43 eklenmiş ve 154 kez görüntülenmiştir.

Tüm Üretici Köylüler Sendikası Genel Başkanı Sadık Turan, Maliye Bakanlığına verilen şirketlere ortak olma hakkının Tarım Bakanlığı ve diğer bakanlıklara da verileceğini iddia etti.

Tüm Köy Sen Genel Başkanı Sadık Turan, “İktidar işçi ve üretici köylüyü yoksullaştırırken zora düşen şirketleri kurtarma operasyonuna hazırlanıyor. Maliye Bakanlığına şirketlere ortak olma hakkının başka anlamı yok.” diyerek eski Tarım Bakanı Mehdi Eker’in “Ya şirketler tarım yapacak ya da köylüler şirketleşecek” sözün anımsatarak şunları söyledi. “ Devlet don mu diker” denerek fabrikaların, mülklerin satılmasıyla özelleştirmeleri yaşadık. Devlet üretim alanında olmaz, dediler. İşçi ve üretici köylüyü, emekliyi yerli ve yabancı sermayeye teslim ettiler. Bu da yetmiyor, zarar eden yerli ve yabancı şirketlere hizmet etmek için bakanlığı şirketlere ortak yapıyorlar. Yani halkın fabrikalarını, mülklerini şirketlere sattıkları yetmiyormuş gibi şimdi de paraları aktarmak istiyorlar”

Turan, açıklamasında sıranın tarım alanına geleceğini belirterek, “Önceden söylediği gibi köylüler şirketleşemeyeceklerine göre tarım arazileri, şirketlere teslim edilerek tarım işini yerli ve yabancı şirketlere teslim edecekler. Fındık, tütün, zeytin, buğday, kayısı ilk uygulama alanları olacak. Yabancı ve yerli tarım ve gıda şirketleri ülkenin tüm tarım bölgelerini örümcek ağı gibi kaplıyor. İktidar da kapitalizmin kurallarını en iyi biçimde uygulayarak ülkenin tüm değerlerini tekellere devrediyor. Fındık üreticileri bunu en yakından yaşıyor. Maliyetinin 16.5 TL olan fındığın tavan fiyatının 16.5 olarak açıklamasının başka bir anlamı yok. Hükümet, üretici köylüleri üretimden uzaklaştırarak toprağı ve ürünü tarım ve gıda şirketlerine teslim etmek istiyor.” dedi.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop