sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

VERİLEN EĞİTİMLER ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİ ÖNLÜYOR

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Milletvekili Ergün Taşçı, İlçe Başkanı İsa Yüksel, Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder ve İstihdam Politikaları Daire Başkanı İbrahim Demircan ile birlikte ilçe merkezimizin 5 kilometre uzağında Elekçi Irmağı kenarında bulunan METİP (Mevsimlik Tarım İşçileri Konaklama Alanı) çocuklara yönelik eğitim çalışmalarını yerinde incelediler.
Bu haber 2019-08-09 12:45:03 eklenmiş ve 201 kez görüntülenmiştir.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Milletvekili Ergün Taşçı, İlçe Başkanı İsa Yüksel, Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder ve İstihdam Politikaları Daire Başkanı İbrahim Demircan ile birlikte ilçe merkezimizin 5 kilometre uzağında Elekçi Irmağı kenarında bulunan METİP (Mevsimlik Tarım İşçileri Konaklama Alanı) çocuklara yönelik eğitim çalışmalarını yerinde incelediler. 

  Başkan Kibar burada yaptığı konuşmada, “Devletimizin çalışmaları sayesinde aileleriyle fındık bahçesine gitmek zorunda kalmayıp alanda öğretmenler nezaretinde eğitim alan ve oyunlar oynayan çocukların gözlerindeki mutluluğu görmek bizleri mutlu etti.” dedi.

SURVİVOR OYNADILAR BAYRAK HEDİYE ETTİLER

  METİP alanına gelen heyet bir süre mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının Survivor gösterisini izlediler. Çocuklar gösterileri sonunda Türk Bayrağını öperek Milletvekili Ergün Taşçı’ya hediye ettiler. Bayrağı Milletvekiline teslim eden çocuklar sonrasında hep birlikte İstiklal marşını okudular. 

Heyet daha sonra METİP alanındaki sınıfları gezerek çocukların eğitimleri konusunda bilgiler aldılar.

“BURADAKİ ŞARTLARIN İNSAN ONURUNA YAKIŞIR OLMASI İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ”

Ziyaretleri sonunda bir açıklama yapan AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, “Buradaki çocuklarımızın eğitimi, sosyalleşmesi önemli bir konu. Buradaki hizmet verme süreci ile ilgili adaptasyonu gerçekleştirmek üzere bir dizi ziyaretlerde bulunduk. Buradaki şartların insan onuruna yakışır bir şekilde, bu çalışma ortamının verimli olabilmesi için yaşam koşullarının iyi olması lazım. Burada çocuklarımızın eğitimi almasından tutun da diğer ihtiyaçlarını gidermeye yönelik Fatsa Belediyemizin ve diğer kamu kurumlarının Ordu Valiliğimizin öncülüğünde güzel çalışmalar yapılmış. Sezonluk olan bu süreci eksiksiz tamamlamanın gayreti içerisindeyiz. Bu projenin ilerleyen yıllarda daha modern bir şekilde güzel bir noktaya gelmesin için gayretimiz ve çabamız var.” dedi.

“AMACIMIZ ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİN ÖNLENMESİ”

Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar ise yaptığı açıklamada, “Mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin önlenmesi hedefiyle, yerelde var olan imkanların değerlendirilmesi ve yönetim yetkilerinin tanımlanması gibi adımların atılması ile devletimizin çalışmaları sonucunda hayata geçirilen bu projede çocuklarımızın aileleriyle fındık bahçesine gitmek zorunda kalmayıp, kurulan bu alanda öğretmenler nezaretinde eğitimine devam eden ve oyunlar oynayan çocukların gözlerindeki mutluluğu görmek bizleri mutlu etti. Çocukların temel gelişimsel gereksinimlerinin karşılanması hem çocuk işçiliğinin ortadan kaldırmasında hem de bu sosyal sorunun bir boyutu olan çocuk işçiliğinin sosyal yapıda ileriye dönük farklı sorunlar doğurmasını engellemede önemi büyük olan bu projede emeği geçen tüm devlet büyüklerimize teşekkür ederiz.” diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop