sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın

İçişleri Bakanlığı 81 ilde polis sorumluluk bölgelerinde meydana gelen 89 bin 884 ölümlü-yaralanmalı ‘Yaya Kazası’ verisini inceledi. Bu incelemeler sonucunda her il için en yoğun "yaya kaza" noktaları belirlenerek haritalandı.
Bu haber 2019-08-09 12:34:22 eklenmiş ve 190 kez görüntülenmiştir.

İçişleri Bakanlığı  81 ilde polis sorumluluk bölgelerinde meydana gelen 89 bin 884 ölümlü-yaralanmalı ‘Yaya Kazası’ verisini inceledi. Bu incelemeler sonucunda her il için en yoğun "yaya kaza" noktaları belirlenerek haritalandı. Bakanlığımız bu noktalara yapacağı çalışmalar ile yaya kazalarını ve bu kazalardan kaynaklanan ölüm ve yaralanmaları azaltılmayı hedefliyor. Bakanlığımız ayrıca geçtiğimiz aylarda 81 il valiliğine gönderdiği talimat yazısıyla “Önce Yaya” görsellerinin tüm ışıksız okul ve yaya geçitlerine çizdirilmesini istemişti. Bu kapsamda başlatılan çalışmalarda 39 bin 683 yaya ve okul geçidinin 10 bin 87’sine “önce yaya” görsellerinin çizimleri tamamlandı.

 Dünya’da her yıl yüzbinlerce yaya trafik kazalarında hayatını kaybediyor ya da yaralanıyor. Türkiye de ise yaya kazalarında hayatını kaybedenlerin oranının birçok AB ülkesin ortalamasından yüksek olması ve meydana gelen ölümlü kazaların %20,2’sinin ‘yayaya çarpma’ sonucu olması üzerine harekete geçildi.

 81 İlin "Yaya Kaza" Noktaları Haritalandı

Bu doğrultuda Emniyet Genel Müdürlüğümüz; 81 ilde 2016-2018 yılları arasında polis sorumluluk bölgelerinde meydana gelen 89 bin 884 ölümlü-yaralanmalı ‘Yaya Kazası’ verisini inceledi. Bu incelemelerde her il için en yoğun yaya kaza noktaları belirlenerek haritalandırıldı. Her il özelinde yapılan analiz çalışmaları sonucunda, belirlenen kaza yoğun noktaları dikkate alınarak yapılacak çalışmalarla yaya kazalarının ve bu kazalardan kaynaklanan ölüm ve yaralanmaların azaltılması hedeflenecek.  

10 Bin 87 Yaya ve Okul Geçidine “Önce Yaya” Görseli Çizildi

Trafikte yaya önceliği farkındalığına dikkat çekmek için çalışmalarına aralıksız devam eden Bakanlığımız geçtiğimiz aylarda valiliklere gönderdiği talimat yazıyla önce yaya görsellerinin tüm ışıksız okul ve yaya geçitlerine çizdirilmesi ve uygulamanın öncelikle şehrin önem ve öncelik arz eden noktalarından başlayarak Temmuz ayına kadar tamamlanmasını istemişti. Bu kapsamda başlatılan çalışmalar doğrultusunda ülke genelindeki 39 bin 683 yaya ve okul geçidinin 10 bin 87’sine “önce yaya” görsellerinin çizimleri tamamlandı.

 Yayalara  Geçiş Hakkını Vermeyen 30 Bin 765 Araç Sürücüsüne İşlem Yapıldı

Trafik ekiplerinin  trafikte “yaya önceliği” denetimleri de devam ediyor. Ülke genelinde eş zamanlı “Yaya Önceliği/Güvenliği” denetimlerinde 2019 yılının ilk 7 ayında yaya geçiş kurallarına uymayan 2 bin 487 yayaya, ışıksız yaya geçitlerinde yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeyen 30 bin 765 araç sürücüsüne işlem yapıldı.  

2019’un İlk 7 Ayında Trafikte Hayatını Kaybeden Yaya Sayısı Yüzde 34.6 Düştü

Trafik ekiplerinin bu konuda aldığı önlemler ve yaptığı denetimler de etkisini göstermeye başladı. 2019 yılının ilk 7 ayında geçen yılın aynı dönemine göre trafik kazalarında hayatını kaybeden yaya sayısı yüzde yüzde 34,6 azaldı. 2018 yılının ilk 7 ayında trafik kazalarında 283 yaya hayatını kaybederken 2019 yılında 185 yaya hayatını kaybetti. 

Öncelik Yayanın" Denilmeye Devam Edilecek

Trafikte yayalara dikkat çekmek için 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun  74’üncü maddesinde yapılan değişiklikle; “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirilmiş Bakanlığımız da bu düzenlemeden hareketle 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı”olarak ilan ederek, 81 il genelinde eş zamanlı “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla etkinlik düzenlemişti.  

Bakanlığımızca yaya önceliği/güvenliği konusunda denetim, bilgilendirme/bilinçlendirme ve algı oluşturmaya yönelik çalışmaları  devam edecek.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop