sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

“İŞ ADAMLARINI ULUBEY’E YATIRIM YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”

Ordu’nun göç veren ilçelerinden olan Ulubey’de, ekonomik kalkınmayı gerçekleştirip göçü önlemek amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. Ulubey Belediyesi bu konuda öncülük yapıyor ve iş adamlarını ilçeye davet ederek yatırım yapmalarını teşvik ediyor.
Bu haber 2019-08-01 13:36:07 eklenmiş ve 338 kez görüntülenmiştir.

 Ordu’nun göç veren ilçelerinden olan Ulubey’de,  ekonomik kalkınmayı  gerçekleştirip  göçü önlemek  amacıyla   başlatılan çalışmalar devam ediyor.   Ulubey  Belediyesi bu konuda  öncülük yapıyor ve   iş adamlarını ilçeye davet ederek     yatırım yapmalarını teşvik ediyor.

 Ulubey Belediye Başkan Yardımcısı Salih Çongara konuya ilişkin şunları söyledi;  

“   Ulubey’de Göçü önlemek için başlatılan çalışmalarımız devam ediyor. Malumunuz, göç  olayı Karadeniz Bölgesi’nin,  hatta ülkemizin Marmara, Ege ve belki  Akdeniz Bölgeleri  hariç, diğer bütün bölgelerin ortak sorunudur. İnsanlar sanayi bölgelerine, yani  doydukları yerlere doğru akın ediyorlar.  Gelişmiş şehirlere  iş bulmak için gidiyorlar. Bu durum elbette ki  günümüzün  sorunu değil. Geçmişten günümüze   gelen olgudur. Türk milletinin batıya doğru hızlı bir yolculuğu var.   Türkiye’de bu kaçınılmaz bir sonuçtur.

Küçük tedbirlerle ,yapılabilecek bazı yatırımlarla  göç   problemi tamamen çözümlenip  durdurulamaz, ama en azından yavaşlatılabilir.   Bölgemizde yıllarca  büyük şehirlerde  yaşamış. hemşerilerimiz bulunuyor.  Memur olmuş,   işçi olarak çalışmış,   esnaflık yapıp emekliye ayrılmış, dükkanını çocuğuna devredip  Ulubey’e gelmiş.   İşte doğduğu toprakları özlemiş olan  insanlarla bu bölgede yeniden  köylerimizi , mahallelerimizi  canlandırmayı amaçlıyoruz. 

Bunu dışında bizim ilçemizde silah sanayimiz  var. Şu anda 100’ün üzerinde  kardeşimiz orada çalışıyor evlerine ekmek getiriyorlar. Bir tekstil sanayimi var. 150’nin üzerinde işçimiz  çalışıyor.

Organize Sanayi  faaliyete geçerse bu Ulubey için çok iyi olacaktır. Melet Irmağı havzasında, ilçemizin doğu kesiminde açılacak.  Ordu Altınordu merkez ile de bağlantısı kurulacak.  Ordu Valiliği’miz ve  Büyükşehir belediyemiz ciddi bir çalışma yapıyor. Konu ile ilgili yazışmalar devam ediyor. DOKAP projesi kapsamında yapılanlar var…”

“YATIRIMCI İŞ ADAMLARI  ULUBEY’E YATIRIM YAPSIN İSTİYORUZ” 

 Ulubey Belediye Başkan Yardımcısı Salih Çongara,  İl dışında faaliyetlerini sürdüren Ulubeyli  iş adamlarını ilçeye davet ederek, yatırım yapmalarını istediklerini belirtiyor.  Gençlerin iş bulmak amacıyla ilçeyi terk  etmelerini  engellemeye çalıştıklarını  ifade eden Salih Çongara açıklamasını şöyle sürdürdü;

“  Ulubey’de doğup büyüyen, daha sonra İl dışına çıkarak iş hayatında başarılı olan iş adamlarımızı ilçemize davet ederek, bölgeye yatırım yapmaları için teşvik ediyoruz.. . Bu uygulamayı da halen sürdürmekteyiz.

Örneğin, Sayacabaşı’nda bir tesisimiz var. Buranın sahibi olan arkadaşımız, önemli  girişim başlattı.  Bir Alman firması ile görüşmeler yapıyor.     Burada deniz yosunu ile ilgili ilaç üretilecek.   Proje üzerinde henüz çalışmalar yapılıyor.  Gerçekleştiğinde ilçemiz için çok iyi olacaktır.

Bunun dışında tabi bütün sanayicileri davet ediyoruz.  Ulubey,  Yatırım Teşvik Uygulamaları kapsamında olan bir  bölgedir.  Bu durum iş adamlarımız için oldukça önem arzediyor.

Göçü önlemek,  eskileri geri getiremezseniz dahi  en azından  mevcudu, yani   gitmeye niyetlenenleri  burada tutmaya gayret etmedir. Herkesi  İşyeri açmaya  teşvik ediyoruz. Yatırımcıları  Ulubey’e çekmeye gayret ediyoruz.  

Bir insanı istihdam etmek, 5 insanın karnını doyurmak demektir. Onun için biz bunun ciddiyetini biliyoruz. Yani bunu bütün samimiyetimle  söylüyorum. Ordu için Ulubey için kim  yatırım amaçlı taş üstüne taş  koyacaksa gelsin bizim sırtımıza binsin. Biz onu getirelim. Yani destek değil, onun  ötesinde bir şey bu. Elimizden ne geliyorsa yaparız. Gelsin desinler bize ki, belediye bize  şunları  şunları yaparsa biz gelir Ulubey’e yatırım yaparız.  Hiç merak etmesinler belediye olarak desteğimiz onların yanında olacaktır. Önlerine çıkacak engelleri her türlü açmaya çalışırız.. Bu düşüncelerle iş adamlarımızı bir kez daha Ulubey’e yatırım yapmaya davet ediyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop