sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

BU KİRALIKLAR KİMİN?

AYLARDIR GARAJDA BEKLEYEN KİRALIK ONLARCA İŞ MAKİNALARINA NE KADAR KİRA ÖDENİYOR
Bu haber 2019-07-14 14:21:13 eklenmiş ve 462 kez görüntülenmiştir.

ATİLLA ŞİMŞEK/ÖZEL HABER

             Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Hilmi Güler göreve başlar başlamaz görevden alınan Enver Yılmaz tarafından onlarca lüks binek araçları ve İş makinaları kiralanmış, bazı söylentilere de neden olmuştu. Başkan ilk iş olarak lüks binek araçlarından 7 tanesinin hemen kira sözleşmesini fesh etmiş olumluda karşılanmıştı.

İş makinalarının da  sözleşmesi fesh edilecek mi sorulduğunda başkan “ şu an ihtiyacımız var kullanıyoruz” cevabını vermişti.

Bu araçlar şu anda SGK karşısındaki, spor kompleksi yanında bulunan boş arazide aylardır park etmiş durumda bekliyor. Plakalarının çoğunluğunun 34 ile başlaması, ben kiralık aracım diyor. Üzerlerinde de Ordu Büyükşehir olarak yazıyor.

Araçlar’ın kiralandığı şirket ortaklarının Ordu’lu olduğu iddiaları yaygın. Bilmiyoruz.

Mevsim itibari ile Belediyenin İl, İlçe ve mahallelerde yapması gereken yüzlerce çalışma  gerekirken nedense onlarca araç boş boş oturuyor. Vatandaşta haklı olarak soruyor “ bu iş makinalarına kira bedelleri aylık olarak mı ödeniyor, şoförlerin maaşlarını kim ödüyor, yoksa çalışır vaziyette saat ücretimi ödeniyor. Belediyeler ödemesi gereken taahütlerini yerine getiremiyor iddiaları varken para bulmakta zorlanıyormuş doğrumu.”

Soruyoruz? Belediyelerimiz de kiralık olarak binek ve iş makinesi sayısı nedir, hangi şirketlerden kiralanmıştır ve kira bedelleri ne kadardır. 

Yerleşim yerlerindeki çarpık yapılanma, Yolların yamalı ve çukurlarla dolu olması, Yağışlarda göçlüklerin oluşması, Logar kapaklarından lağım parfümü salınıyor olması, Yağmur giderlerinin olmaması, Kaldırımlarda taksilerin ve durakların işgali, Bazı yolların otopark haline gelmesi, Sahilin en güzel yerine, anıtın yanı başına ucube bir çay bahçesinin konduğu, Boztepe seyir mekanına bina ve satıcıların işgaline uğradığı, gerekli miktarda WC bulunmadığı, Turizm’in kurallarının yerine getirilmediği, mesire yerlerinin berbat olduğu, Motorsikletlerin geceleri gürültü ürettiği, Esnafının ekonomik olarak zor durumda olduğu, Yolların ve kaldırımların çarpık olduğu, üreten köylünün Pazar yerlerinde yer bulmakta zorlandığı, Pazar yerlerinin sebze toptancılarının manava 7/24 dönüştüğü, Her köse başında seyyarların olduğu, İl dışından gençlerin tercih etmediği, Binaların çatılarının çirkin ve düzensiz olduğu, BŞB Başkanlığımızın karşısında bulunan deniz kenarındaki boş alanın otopark olarak kullanıyor olması  sizce nedir. Tabi ki hizmet yok demektir.

Başkan Dr. Hilmi Güler bu olumsuzlukları makama oturduğunda kucağında buldu. Merak ediyoruz Belediyelerimizin borcu ne kadar. Belediye de bankamatik memurları var mı, Belediyeler vakıf ve cemaatlere para aktarılmışmıdır, Mültecilere ne gibi yardımlarda bulunuluyor, Mülteci sayısı ne kadardır,  bunların kiralarını kim ödüyor, para yardımı yapılıyor mu? İstanbul ve Ankara daki olumsuz tablo ister istemez bu soruları aklarla getiriyor.

Biz biliyoruz ki yarım kalan Otogar için 10 milyon tl. gelmiş yakında açılacak. Projeler tamamlanmış önemine göre sıraya konacak. İlk Rıhtım uzatılıp Kurvaziyer’e hazır olacak haftada 2-3 bin Turist’in gelmesi düşünülüyor. Ünye liman’ı Konteyner limanımı olacak, bunlar tamam.

Düşünsenize Rıhtım uzatılır Kurvaziyer gemisi yolcusunun şehre indiğini, bir kısmının yaylalara, şelalelere, bir çoğununda merkezde dolaştığını esnaftan alışveriş yaptığını. İstatistiklere göre uğrak yerlerinde kişi başına 80 avro harcıyorlarmış. Gelin hesabı siz yapın. Fakat yabancı veya yerli misafirlerimizin geldiklerinde bazı olmaz ise olmazları var. Bu insanlar manzaramızı seyrederken oturdukları mekanlar da Birasını veya bir bardak Şarabını içmek isterler. Hatta balığını tüketirken de bir kadeh Türk rakısını da tüketmek ister. 

Biz eğer Turizmden nemalanmak istiyorsak Egede, Akdeniz de veya Turistik bölgelerde nasıl bir uygulama varsa o kurallara da sahip olmalıyız. Karadeniz in en çok alkol tüketen yerleşkesiyiz. Alkolik değiliz, bağımlısı hiç değiliz. Yasakçı zihniyetle bir arpa yol alınmaz. Burada kolluk kuvvetlerimizde varken. 

Konuşulanlar lafı güzel söylemlerdir.

Bugün olumsuzluklar ve sorular tablosu çizdik cevap ve uygulamalar bekleyen vatandaşlar topluluğuyuz. Ordu, huzuru bol bir Belde.  Şehir olamadık henüz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop