sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

Kamu Başdenetçisi Malkoç, Vali Yavuz’u Ziyaret Etti

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve diğer Kamu Denetçilerini Ordu’da görmekten ve ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Vali Seddar Yavuz, Kamu Denetçiliği Kurumunun önemine değindi.
Bu haber 2019-07-11 12:36:03 eklenmiş ve 95 kez görüntülenmiştir.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve diğer Kamu Denetçilerini Ordu’da görmekten ve ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Vali Seddar Yavuz, Kamu Denetçiliği Kurumunun önemine değindi.

Vali Yavuz, “Kamu Başdenetçimiz Sayın şeref Malkoç ilimizi, Ordu’muzu onurlandırmıştır, şereflendirmiştir. Çok önemli bir kurum olan ve ecdadımızın aslında ilk defa hayata geçirdiği bu kurum, yeni baştan organize edilmiş ve güzel çalışmalar yapan önemli bir kurumumuz. Bu vesile ile Kamu Başdenetçimizi, çok değerli denetçilerimizi aramızda görmek ve ilimizde yapacağı çeşitli programlarla halkımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın bilgilendirilmesi noktasında önemli bir çalışma ziyareti gerçekleştiriyor. Bu vesile ile zatıâlilerine, çok kıymetli ekibine şahsım adına, Ordulu kardeşlerim adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Anayasal bir kurum olduğunu dile getiren Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ise, Türkiye Kamu Denetçiliği Kurumunun idarenin eylem ve işlemleriyle tutum ve davranışlarını denetleyen, halkın avukatlığını yapan, aynı zamanda da kararlarıyla idareyi, idarecilere yol gösteren bir nevi danışmanlık yapan bir kurum olduğuna dikkat çekti.

Kamu Denetçiliği Kurumunun, vatandaş ile devlet arasında önemli bir köprü vazifesi görerek adeta devlet ve millet kaynaşmasını temin etmeye çalışan bir kurum olduğuna vurgu yapan Malkoç sözlerini şöyle sürdürdü: “Kamu Denetçiliği Kurumu olarak, uluslararası alandaki çalışmalarımızın yanı sıra, Türkiye’de Kamu hizmetlerinin kalitesinin arttırılmasına, hak aramak kültürünün yaygınlaştırılmasına, devlet-vatandaş memnuniyetinin daha da gelişmesine, şeffaf, insan odaklı idarenin oluşmasına katkıda bulunmaya çalışan bir kurum Kamu Denetçiliği Kurumu. Yasamızda 6328 sayılı yasada belirtildiği gibi, biz resen inceleme yapan bir kurum değiliz. Vatandaşın talebi, şikâyeti, isteği, arzusu üzerine inceleme, araştırma yapıyoruz. Hem kurumumuzun tanıtılması için, hem de Türkiye’de kamu hizmetlerinin, Ankara’dan nasıl göründüğünün dışında, mahallinde, illerimizde, kamu hizmetlerini yerinde görmek, bu anlamda kamu hizmeti alan vatandaşlarla hasbihal etmek, onlarla karşılıklı dertleşmek için il programlarımız, il ziyaretlerimiz var. İşte bu vesileyle Ordu’dayız.” 

Türkiye’nin kamu hizmetlerinde, dünyadaki insan haklarında, hukukun üstünlüğünde ve gelişmişlik noktasında en iyisi olması için çabaladıklarını ifade eden Malkoç sözlerini şöyle tamamladı: “İşte bu anlamda Kamu denetçiliği Kurumu da idarenin işleyişine ve vatandaş memnuniyetine katkıda bulunmaya çalışıyor. Bizim bu il ziyaretlerimizle yapmış olduğumuz çalışmalar, tespit ettiğimiz sorunlar, rapora dönüştürülüyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuluyor veya ilgili makamlara, Bakanlıklara, Cumhurbaşkanlığına sunuluyor. Ardından da bunların çözünü noktasında yıllık raporlar halinde takiplerini yapıyoruz. 

Ordu, Türkiye’nin müstesna illerinden birisi. Coğrafyası, insanı, iklimi, yetiştirdiği ürünler ve Orduluların Türkiye genelindeki katkısı, Türkiye’nin en büyük ili İstanbul. İstanbul’a dışarıdan gelen insanlarımız açısından, İstanbul’un dışından gelen insanlarımız açısından ordu en ön sıralarda. Yani Ordu’nun insanı buradaki çabasını, çalışkanlığını, başarısını hangi ile gidiyorsa oraya taşımış durumda. Bunun en güzel örneği de İstanbul. Bizim arzumuz, istediğimiz şu; Türkiye özellikle Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılönümünde, dünyada hak ettiği yere gelsin, her anlamda. Bunun temeli vatandaş memnuniyetidir. Devletin, kamu kurumlarının, idarenin, vatandaşa sunmuş olduğu hizmetlerin kalitesiyle değerlendirilir ve ölçülür. İşte vatandaşına, devletin sunduğu, kamunun sunduğu hizmetlerin bir bakıma mihenk taşı Kamu denetçiliği Kurumu. Biz heyet olarak arkadaşlarımızla bu vesile ile geldik.”

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop