Projenin Final Raporu Değerlendirildi

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Türkiye Judo Federasyonu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ortaklığında, gerçekleştirilen "Erken Yaşta Judoyla Spora Başla" projesi, Final Raporu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş tarafından değerlendirildi.
Bu haber 2019-07-02 13:42:06 eklenmiş ve 199 kez görüntülenmiştir.

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Türkiye Judo Federasyonu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ortaklığında, gerçekleştirilen "Erken Yaşta Judoyla Spora Başla" projesi, Final Raporu İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş tarafından değerlendirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü de ortağı olduğu protokol kapsamında pilot olarak belirlenen okullarımızda uygulanmaya başlanan "Erken Yaşta Judoyla Spora Başla" projesi ekibinden proje koordinatörü beden eğitimi öğretmeni Rıfat Yıldız, judo eğitmeni ve aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni Hakan Yeşilyurt, Neşe Şensoy Yıldız, Deniz Enginyurt ve rehber öğretmen Özlem Menteş Yalçın İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş’ı makamında ziyaret ederek, proje faaliyetleri ve yapılan çalışmalar konusunda bilgi verdi. Proje kapsamında öğrencilerin çalışmalarının ve projenin yürütülmesi sürecinin yer aldığı Final Raporu'nu sundu.

JUDO sporunun çocukların kişisel gelişimine olumlu katkıları olacağını dile getiren ve proje final raporu konusunda değerlendirmede bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "bu proje sonunda özgüveni yüksek, karar verme becerisi gelişmiş, hızlı ve doğru karar verebilen bireyler yetiştirilmiş olacaktır. Öğrencilerimizin spora olan ilgilerinin arttırılması ve böylelikle kişisel gelişimlerinin sağlanması bakımından önemli olan Judo Sporu ilimizde yaygınlaştırılacaktır." dedi. Ziyaretlerinden ve çalışmalarından dolayı "Erken Yaşta Judoyla Spora Başla" projesi ekibine teşekkür etti.

Altınordu ilçemizdeki Yalçın Çelebi Anaokulu'nda, pilot uygulama olarak gerçekleştirilen ''Erken Yaşta Judoyla Spora Başla'' projesi 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çocuklarımızın erken yaşta spora başlaması, kötü alışkanlıklardan korunmaları ve beden-ruh gelişiminin bir bütün halinde gelişimine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda Altınordu ilçesinde bulunan Karşıyaka İlkokulu (Anaokulu), Yalçın Çelebi Anaokulu ve Atatürk Ortaokulu'nun Anaokulu bölümündeki öğrencilerinde uygulanan proje kapsamında judoyla birlikte öğrencilere, disiplinli olmayı, yardımlaşmayı, paylaşmayı seven, özgüveni yüksek bireyler olmaları öğretilmektedir.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş