Rektör Yarılgaç, TRT Radyosuna Konuk Oldu

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, TRT Trabzon Radyosu'nda yayınlanan “Köşe Bucak Karadeniz” programına konuk oldu.
Bu haber 2019-07-02 13:27:38 eklenmiş ve 581 kez görüntülenmiştir.

Ordu Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, TRT Trabzon Radyosu'nda yayınlanan “Köşe Bucak Karadeniz” programına konuk oldu.

Karadeniz Bölgesi’nde eğitim, kültür, sanat, bilim gibi konularda haftanın yedi günü yayın yapan TRT Trabzon Radyosu “Köşe Bucak Karadeniz” programının canlı yayınına telefonla bağlanan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç tercih dönemi yaklaşırken Ordu Üniversitesinin eğitim, barınma, sosyal imkanlar, doluluk oranları gibi birçok konu hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Rektör Yarılgaç, “Doğu ve batının arasında mavi ve yeşilin buluştuğu bir konumda yer alan Ordu Üniversitesi 12 Fakülte, 3 Enstitü, 1 Yüksekokul ve 10 Meslek Yüksekokulu ile eğitim faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Kurulduğu 2006 yılında toplamda 4 bin öğrencisi bulunan Üniversitemiz 24 bine ulaşan öğrenci sayısı ile bugün 5 bine yakın öğrenciyi mezun eder hale gelmiştir. 13 yıl gibi kısa bir sürede akademik ve idari birimleri, her geçen dönem artan öğrenci sayısı ve fiziki büyümesi ile gelişimini sürdüren Üniversitemiz, bu gelişimi ile hem bilim dünyasına hem insanlığa hem de çevresine çok önemli katkılar sağlamaktadır.” diye konuştu.

2019-2020 eğitim döneminde Ordu Üniversitesine 5 bine yakın kontenjan verildiğini belirten Rektör Yarılgaç, “Ülke kalkınması ve gelişimine katkı sağlayacak, ulusal ve uluslararası platformlarda söz sahibi olacak bilim ve iş insanları yetiştirmeye yönelik açmış olduğumuz programları ile her geçen dönem artan doluluk oranları üniversitemizi tercih edilen bir üniversite konumuna ulaşmıştır.”

 Ordu’nun güvenli bir şehir olmasının yanı sıra Ulaşım, barınma imkanları ve alternatiflerinin de yüksek olduğunu vurgulayan yarılgaç; öğrencilerimizin kendilerini bir aile ortamında hissedebileceği bir şehirdir. Bununla birlikte ulaşım imkanlarının son derece düzgün olan ilimizde Avrupa’nın denize açılan tek havaalanı konumunda olan Ordu-Giresun havaalanı Üniversitemiz Cumhuriyet Yeleşkesi’ne 10 dakika mesafededir. Bu özelliği ile Üniversitemize hem karayolu ile hem de havayolu ile ulaşım kolay bir şekilde sağlandığını ifade etti.

Uluslararası standartlardaki yapı kalitesi, özgün mimarisi, çevre düzenlenmesi ile dikkat çeken Ordu Üniversitesinin, öğrencilerine ayrıcalıklı bir eğitim-öğretim ve sosyal ortam sunduğuna dikkat çeken Rektör Yarılgaç şöyle konuştu: “Zengin kütüphane olanakları, bilişim altyapısı, geniş-bant internet bağlantısı, merkezi kantin ve kafeteryaları bulunan Üniversitemizde öğrencilerimizin hem ders çalışacağı hem de sosyalleşebileceği alanlar mevcuttur. Ordu Üniversitesinin tüm eğitim birimleri ile öğrencilerin akademik gelişimlerini ve mesleki hayatlarında gerekli olan alt yapıyı hazırlamak için özel çaba sarf ettiğini, diğer bölüm ve programlarda olduğu kadar özel yetenek ile alım yapan fakültelerinde sınavlarına yoğun ilgi ve başvuru yapılmaktadır. Bununla birlikte iki yıl eğitim veren meslek yüksekokullarımızda da sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını giderme noktasında öğrencilerimiz için gerekli olan teorik ve pratik alt yapı oluşturulmaktadır. Mezun olan öğrencilerimiz Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden iş teklifleri alıp buralarda istihdam edilmektedir.  Biz de Ordu Üniversitesi olarak Mezunlar Koordinatörlüğümüz aracılığı ile öğrencilerimizin istihdam edilmeleri noktasındaki çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş