sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

SiVAS KATLiAMINI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ!

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala, Bir insanlık suçu olan Sivas katliamının üzerinden 26 yıl geçti. 2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nde 33 aydın, sanatçı, yazar ve 2 otel çalışanı yakılarak katledildi. 35 insanımızın yaşamına kıyan bu cumhuriyet karşıtı gerici eylemi bir kez daha kınıyoruz.
Bu haber 2019-07-02 13:17:15 eklenmiş ve 80 kez görüntülenmiştir.

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala, Bir insanlık suçu olan Sivas katliamının üzerinden 26 yıl geçti. 2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nde 33 aydın, sanatçı, yazar ve 2 otel çalışanı yakılarak katledildi. 35 insanımızın yaşamına kıyan bu cumhuriyet karşıtı gerici eylemi bir kez daha kınıyoruz.

12 Eylül öncesi Kahramanmaraş’ta ve Çorum’da faşist güruhlar eliyle gerçekleştirilen katliamların devamı, halkı yeniden bölme oyunu Sivas’ta da denendi. Orada yakılan yalnızca masum insanlar değildi. Orada katledilmek istenen adaletti, çağdaşlıktı, bağımsızlık ve özgürlüktü. Orada katledilmek istenen insanlıktı. Aradan geçen 26 yılda katliamın sorumluları baştan savma bir şekilde yargılanmış, göz önünde olan bazı insanlar cezalandırılmış ancak katliamda yöneticilerin ve siyasi iradenin rolü sorgulanmamıştır.

Bazı demokratik kitle örgütlerinin “insanlık suçunda zaman aşımı olmaz” talebiyle açtığı davada “zamanaşımı kararı” verilmesini dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan, “Milletimiz için, ülkemiz için hayırlı olsun” diye değerlendirmiş ve açıkça taraf olduğunu ilan etmiştir. Ellerini kollarını sallaya sallaya gezen katiller ödüllendirilmiş, Sivas davasında katliamcıları savunanlar milletvekili ve bakan olmuşlardır.

Unutulmamalıdır ki, insanlığa karşı işlenmiş suçlarda zamanaşımı olmaz. Ülkemizde Sivas katliamını yaratan koşulların henüz ortadan kalkmaması, Sivas olaylarından gerekli dersin çıkarılmadığını göstermektedir. Türkiye’de hala inanç ve etnik ayrımcılık yapılarak halkımız kamplara bölünmeye çalışılmaktadır.

CHP Genel Başkanı ve beraberindeki heyetin, Ankara’nın Çubuk ilçesinde linç edilmeye çalışılması evin etrafını saran saldırganların, “Evi yakalım” naraları, Sivas katliamının başlangıcını hatırlatmıştır. Bugün bile hala çeşitli illerde Alevi yurttaşlarımızın evlerinin işaretlendiğine, kimliklerinden ötürü saldırıya uğradıklarına tanık olmaktayız.

Eğitim-İş olarak diyoruz ki: Cumhuriyetin kazanımları, Atatürk ilke ve devrimleri için tehdit oluşturan emperyalist güçler, gerici girişimler ve etnik ayrımcılıklar, halkımızın Cumhuriyet değerleriyle bütünleşmiş olması sayesinde hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır. Toplumsal barışı tehdit eden saldırı ve katliamlar, bu güzel coğrafyada barış ve kardeşlik içinde yaşamak isteğini asla kıramayacaktır. Sivas katliamında yaşamını yitiren aydınlarımızı, sanatçılarımızı unutmadı, unutturmayacağız.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop