sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

Öğren-Öğret-Yaygınlaştır Projesi Açılışı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Milli Eğitim Müdürlüğü ile İkizce Kaymakamlığı arasında ortaklaşa yürütülen "Öğren, Öğret, Yaygınlaştır" adlı 2019-DOKA Teknik Destek projesi ile 2023 Eğitim Vizyon Belgesi bünyesinde öğretmen yeterliliklerinin geliştirilmesi için pedagoji doğrultusunda öğretmeye hazır öğretmenlere yönelik yapılan STEM eğitiminin proje açılış programına katıldı.
Bu haber 2019-06-25 13:01:08 eklenmiş ve 380 kez görüntülenmiştir.
İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Milli Eğitim Müdürlüğü  ile İkizce Kaymakamlığı arasında ortaklaşa yürütülen "Öğren, Öğret, Yaygınlaştır" adlı 2019-DOKA Teknik Destek projesi ile 2023 Eğitim Vizyon Belgesi bünyesinde öğretmen yeterliliklerinin geliştirilmesi için pedagoji doğrultusunda öğretmeye hazır öğretmenlere yönelik yapılan STEM eğitiminin proje açılış programına katıldı.
2023 Eğitim Vizyon Belgesi bünyesinde öğretmen yeterliliklerinin geliştirilmesi için pedagoji doğrultusunda öğretmeye hazır öğretmenlere STEM ve MONTESSORİ eğitimlerinin verilmesini hedefleyen projeler kapsamında Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Pınar Fettahlıoğlu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Sinan Çınar ve Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Pınarcık tarafından 18 farklı ilçemizden 40 öğretmenimize eğitimler verilmeye başladı. Bu eğitimi alan öğretmenler aldıkları eğitim ile diğer ilçelerdeki öğretmenlere liderlik ederek, özgün-yaratıcı bilim ve teknoloji üreten nesillerin yetişmesine katkı sağlayacaktır.
Perşembe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 2019 yılı DOKA teknik desteğiyle "Ordu'da Mostessori Eğitimi" adlı projesi ile İkizce Kaymakamlığının 2018 yılı DOKA teknik desteğiyle "Ordu STEM İle Geleceğine Yön Veriyor" adlı projesi kapsamında eğitimler düzenlendi.
Perşembe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 2019 yılı DOKA teknik desteğiyle gerçekleşen "Ordu'da Montessori Eğitimi" adlı projesi ile ilimizde Aybastı, Akkuş, Çamaş, Çaybaşı, Perşembe, Gürgentepe, İkizce, Korgan, Kumru, Kabataş ve Mesudiye ilçelerinden toplam 33 okul öncesi öğretmenimizin Montessori Eğitimi alması planlanmış, 2019 Eylül seminer döneminde bu eğitimi alan öğretmenlerimizin ilçelerindeki öğretmenlere seminer vermeleri hedeflenmiştir.
İkizce Kaymakamlığının 2018 yılı DOKA teknik desteğiyle "Ordu Stem İle Geleceğine Yön Veriyor" adlı projesi ile de Kumru, Çamaş, Akkuş, Çaybaşı, Fatsa, Ünye ve İkizce ilçelerinden 30 öğretmen STEM eğitici eğitimi alındı.
Projenin devamında Müdürlüğümüzce STEM ORDU'su adlı proje ile devam edilmiş ve hizmetiçi eğitimler planlanmıştır. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde STEM eğitimini il geneline yaygınlaştırmak için Çaybaşı, Ünye, Fatsa ve Altınordu ilçelerimizde ortalama 160 öğretmenin STEM eğitimi alması sağlanmıştır. 2019-2020 eğitim öğretim döneminde 19 ilçeye STEM eğitimini ulaştırmak hedeflenmiştir. STEM eğitimi farklı disiplinlerin bütünleşik öğretimi olması sebebiyle birçok alanda farklı branşlardan ve farklı okullarda görev yapan öğretmenlerimize yaygınlaştırılması önem arz etmektedir.
Bu kapsamda İkizce Kaymakamlığının 2019 yılı DOKA teknik desteğiyle "Öğren, Öğret, Yaygınlaştır" adlı projemiz 24-28 Haziran 2019 tarihlerinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilmektedir.
Katılımcılar 10 farklı branştan (Beden Eğitimi, Bilişim Teknolojileri, Biyoloji, Fen Bilimleri, İlköğretim Matematik, İngilizce, Matematik, Okul Öncesi, Sınıf Öğretmeni, Teknoloji Tasarım) ve 18 ilçeden 40 öğretmenimiz olacak şekilde belirlenmiştir. Amaç bu eğitimde STEM alanında ve DOKA projeleri hakkında bütün ilçelerde farkındalık oluşturmaktır. Eğitim 2023 vizyonunda gerçekleştirilecek olan tasarım beceri atölyelerinde eğitimleri verecek olan eğitmenlerimizi yetiştirmek hedeflenmiştir.     HABER MERKEZİ
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop