sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

'Kültürel yabançılasmaya asla izin vermemeliyiz'

Vali Seddar Yavuz, Milli Eğitim Bakanlığı Karlsruhe Eğitim Ataşeliği ile ortak çalışan Bruchsal Türk Okul Aile Birliği ile Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığının hibe programları aracılığıyla yapılan “Kültürümün Peşindeyim” adlı proje kapsamında Almanya’dan gelen öğrenci grubunu kabul etti.
Bu haber 2019-06-13 13:49:26 eklenmiş ve 79 kez görüntülenmiştir.

Vali Seddar Yavuz, Milli Eğitim Bakanlığı Karlsruhe Eğitim Ataşeliği ile ortak çalışan Bruchsal Türk Okul Aile Birliği ile Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığının hibe programları aracılığıyla yapılan “Kültürümün Peşindeyim” adlı proje kapsamında Almanya’dan gelen öğrenci grubunu kabul etti.

“Kültürümün Peşindeyim” projesinin amacının yurt dışında, yeni nesillerde kaybolmaya yüz tutan milli ve manevi değerlerin canlanması açısından önem arz ettiğini söyleyen Vali Seddar Yavuz, “Ordu, Türkiye’de 30 büyükşehirden bir tanesi. Allah bu şehre öylesine bir güzellik bahsetmiş ki, yeşille mavinin kucaklaştığı, denize paralel dağların olduğu, şelaleler, yaylalar, tarih, kültür her şey var. Diğer taraftan da Türklerin, Orta Asya’dan göç hareketleri ile birlikte geldiği Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden birisidir, Ordu şehri. Ordu, hem tarihi, hem doğal güzellikleri itibariyle nadide bir şehirdi” diye konuştu.

Vali Yavuz, konuşmasında “Biz, dünyadaki son evrensel ve emperyal imparatorluğun sahibi bir milletiz. Aziz Türk Milleti, dünya üzerinde büyük milletlerden biridir. Dün büyüktük, bugün de büyük olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Biz gücü ve iktidarı, insanlığın huzuru, mutluluğu ve adaleti için kullanan bir milletiz. Bugün de elde etmek istediğimiz güçle, tarihte olduğu gibi mazlumların, mağdurların hakkı gasp edilen dünya halklarının yanında olmak gibi bir düşüncemiz var. Türk kültür ve medeniyetinin en ana unsurlarından bir tanesi insandır. İnsan, yeryüzünde Allah’ın yarattığı en kutsal, en mükemmel varlıktır. O yüzden biz insanı etnistesi, inancı, felsefi düşüncesi ne olursa olsun sever, korur ve kollarız. Türk kültür ve medeniyetimizin en önemli unsurlarından bir tanesi de, adalettir. Bunları değerlendirdiğimizde, bugün yine dünyada nerede akan bir gözyaşı ve kan varsa, Türkiye Cumhuriyeti Devleti gerek kendisi, gerek sivil toplum kuruluşları ile ordadır.  Biz Arakan’da, Gazze’de, Bosna’da, Türki Cumhuriyetlerindeyiz. İnancı, düşüncesi ne olursa olsun bir mağdur varsa, biz o mağdurun yanında, onun haklarını koruma noktasında oluruz. Bunları söylerken kendi kültürümüzü, inancımızı muhafaza ederek, evrenseli yakalamak gibi bir derdimiz de var. Büyük milletlerin en önemli özellikleri, tarih sahnesinde var olabilmeleridir. Türk Milleti, 2100 yıllık medeniyet ve imparatorluklarıyla dünyada kendisinden söz ettiren bir millet ve medeniyettir. Bu anlamda kendimize özgüvenimizin gelmesi, bizim açımızdan fevkalade önemlidir. Kendinizi hiçbir medeniyet karşısında ezik, hiçbir zenginlik karşısında aciz hissetmemeniz için bunları söylüyorum. Biz, hiçbir toplumun önünde eğilebilecek, hiçbir toplumun yada medeniyetin karşısında eziklik hissedebilecek bir tarihe ve maziye sahip değiliz. O açıdan da özgüveni yüksek, kendine güvenen ve yarına umutla bakan bir nesil bir gençliği dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın çok önemsiyoruz” görüşlerine yer verdi.

“Kültürel yabancılaşmaya asla izin vermemeliyiz” diyen Vali Seddar Yavuz, “TİKA, kuruluşu itibariyle bizim medeniyet coğrafyamızdaki bütün ecdat yadigar ve eserleri ve oradaki akraba topluluklarının ihtiyaçlarını çözmek için kurulmuş çok önemli teşkilatımız, gönül elçimiz, şefkat, aynı zamanda kudret elimizdir. Ay yıldızlı al bayrağımızın altında gözleri yaşaran herkes bizim kardeşimizdir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Aziz Türk Milletinin hedeflerini belirlemiş her kim varsa bizim kardeşimizdir. O yüzden sağlıklı düşünmek, sağlıklı karar vermek fevkalade önemlidir. Ordu’da geçirdiğiniz süre içerisinde keyifli zaman geçirir, güzel anılar biriktirir, bunları da çevrenizdeki eş, dost ve yakınlarınıza anlatma fırsatı bulursunuz. Sizleri burada ağırlamak bizim için şereftir” şeklinde konuştu.

Ziyarette, öğrencilere fındık ve çay ikramında bulunulurken,  tanıtıcı CD, broşür ve fındık ürünlerinin yer aldığı materyaller verildi.

Vali Seddar Yavuz, “Kültürümün Peşindeyim” isimli proje kapsamında Almanya’dan gelen öğrencilerin sorularını da içtenlikle yanıtladı ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop