MUSTAFA ADIGÜZEL’DEN TEPKi

Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel kamu kurumlarındaki televizyonlarda hükümet yakın TV kanallarının açık olmasına tepki gösterdi.
Bu haber 2019-05-30 13:02:37 eklenmiş ve 202 kez görüntülenmiştir.

Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel CHP’nin TBMM’de ’Kamu kaynaklarının reklamlar aracılığıyla medyaya aktarımının araştırılması  konusunda grup önerisi verdiği günde bir açıklama yaparak, hükümetin yandaş medyayla al-ver ilişkisi içerisinde olduğunu ifade etti. Adıgüzel, yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Bir bölüm medya ile hükümet arasında kurulan ilişki ne medya etiğine ne de siyaset etiğine uymuyor. Bugün parti olarak Meclise verdiğimiz grup önerimizde de belirttiğimiz gibi kamu kaynakları reklam adı altında bu medya gruplarına aktarılıyor, bu medya organları da hükümet lehine yayınlarla hükümete olan borçlarını ödüyor. Bunun yanında üzerinde hassasiyetle durduğum bir konu da kamu kurumlarındaki TVlerde sürekli bu kanalların açık olması. Örneğin Ordu’daki bütün kamu hastaneleri ve kamu kurumlarında, hem hasta odaları hem poliklinik hem de kamu kurumlarının bekleme salonlarında durum böyle. Bazı kanallar zaten engellenmiş hiç listede yok. Siz başka bir kanalın açılmasını sağlasanız bile, üç-beş dakika sonra o yandaş kanala geri dönülüyor. İdareler tarafından yönlendirme olduğu çok açık. Ben vatandaşlarımızdan da bu konularda daha duyarlı olarak haklarını aramaya ve de rahatsızlıklarını hem idareye hem de bizlere iletmeye davet ediyorum. Bizim vergilerimizle oluşturulan kamu bütçesi, hükümet propagandası organlarına aktarılıyorsa ve insanın gözüne sokarcasına gittiğimiz her kurumda bu kanallar açıksa, burada bu kamu kurumlarının idarecileri de sorumludur. Parti olarak verdiğimiz önergenin arkasındayız. Bu konunun Meclis bünyesinde de takipçisi olmaya devam edeceğiz.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş