Etik Günü Münasebetiyle Program Düzenlendi

2008 yılından beri her yıl 25-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanan Etik Günü ve Haftası nedeniyle Valilik Toplantı Salonunda bir program düzenlendi.
Bu haber 2019-05-29 13:11:31 eklenmiş ve 215 kez görüntülenmiştir.

2008 yılından beri her yıl 25-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanan Etik Günü ve Haftası nedeniyle Valilik Toplantı Salonunda bir program düzenlendi.

Kamuda etik kültürünün yerleştirilmesi ve geliştirilmesi, etik ilkelere ilişkin bilincin artırılması ile farkındalık ve duyarlılık yaratılması amacıyla kutlanan Etik Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Adem Öztürk, “25 Mayıs 2004 tarihinde Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nun kurulmasına dair kanunun kabul edilmesi dolayısıyla ülkemizde 2008 yılından itibaren her yıl 25 Mayıs Etik Günü, 25 Mayıs - 31 Mayıs tarihleri arası da Etik Haftası olarak kutlanıyor. Biz de Valilik olarak Etik Haftası dolayısıyla bugün çalışanlarımıza program hazırladık. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

“Çağdaş ve demokratik ülkelerin bütününde, sınırları uluslararası standartlarla belirlenmiş, etik ilkelere uygun bir kamu yönetimi anlayışı kaçınılmazdır. Sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelerle değişen kamu yönetimi anlayışının bugün en önemli ve değerli kavramı etik kavramıdır” diyen Adem Öztürk, ”Devletimiz, vatandaşlarımızın günlük yaşamını kolaylaştırmayı, ihtiyaçlarını en etkin, hızlı, verimli ve etik değerlere uygun biçimde karşılamayı, verdiği hizmetin kalitesini durmadan daha ileriye götürmeyi ve böylece toplumun memnuniyetini artırmayı şiar edinmiştir. Kamu görevlilerimizin etik değerlere uygun davranması çalışanlarımızın performansını ve hizmet sunulan vatandaşlarımızın memnuniyetini doğrudan artıracak, toplumumuzda huzur ve güvenin sağlanmasında önemli katkılar sağlayacaktır. Tüm mesai arkadaşlarımın 25 Mayıs Etik gününü ve Etik Haftasını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra, Ordu Büyükşehir Belediyesi İçdenetçi Tülay Aksu tarafından  Etik ve Etik Davranış İlkeleri, Etik ve Hukuk, Meslek Etiği, Etik Kamu Yönetimi, Eğitimde Etiğin Önemi, Kamu Yönetiminde Etik Neden Önemlidir? Kamu Malları ve Kaynaklarının Kullanımı, Türk Kültüründe Etik konu başlıkları başta olmak üzere bir çok konuda bilgiler verildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş