GERÇEK GİBİ TATBİKAT

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı AFKOM Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü tarafından Ordu ili genelinde tüm özel ve resmi kurum ve kuruluşlara yönelik “Yangın Güvenliği ve Güvenli Yaşam” seminerleri devam ediyor.
Bu haber 2019-05-28 13:26:01 eklenmiş ve 212 kez görüntülenmiştir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı AFKOM Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü tarafından Ordu ili genelinde tüm özel ve resmi kurum ve kuruluşlara yönelik “Yangın Güvenliği ve Güvenli Yaşam” seminerleri devam ediyor.

EĞİTİMLERDE YANGINA KARŞI BİLİNÇ OLUŞTURULUYOR

Afkom Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğüne bağlı itfaiye eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen seminerlerde, kurumların yangın güvenliği yönünden alması gereken önlemlerin yanı sıra yangın anında yapılması gerekenler ve yangında doğru davranış şekilleri katılımcılara aktarılıyor. Yangının gelişimi ve yangın yerindeki tehlikelerin neler olduğuyla ilgili de eğitimlerin verildiği seminerde; kurumlarda yapılması gereken acil durum planları, yangın güvenlik önlemleri kapsamında oluşturulan ekiplerin görevleri de katılımcılara aktarılıyor. Eğitimin sonunda ise gerçekleştirilen tatbikat ile tüm personele yangın söndürme maddelerinin doğru kullanımı ve LPG yangınlarına nasıl müdahale edileceği gösteriliyor.

OKULLARDA VE KURUMLARDA GÜVENLİ YAŞAM SEMİNERLERİ ARTTIRILACAK

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Afkom Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğü eğitmenleri yaptıkları açıklamada, eğitim programlarının il genelinde devam ettiğini belirterek bu kapsamda tüm resmi kurumlara ve okullara ulaşıldığını bildirdiler. Halkın günlük yaşamda yoğun olarak bulunduğu yerlerde kurum çalışanlarını yangın güvenliği yönünden bilgilendirilerek güvenli yaşam düzeyini en üst noktalara ulaştırmayı hedeflediklerini belirttiler. Ayrıca eğitmenler beklenenin üzerinde bir taleple karşılaştıklarını dile getirerek, kurum ziyaretleriyle yapılacak seminerlerin kurumlara faydalarını anlattıklarını kurum yetkililerinin ise bu konuya hassas yaklaşarak her türlü kolaylığı sağladıklarını ifade ettiler. Seminerlerin her yıl düzenli olarak belli dönemlerde yapılacağını ve hedefin her yıl artırılarak devam edeceğini belirten eğitmenler, “Daha Güvenli Ordu” sloganıyla eğitim programlarının arttırılarak sürdürüleceğini vurguladılar.

2019 YILINDA 34 BİN 697 KİŞİYE ULAŞILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Afkom Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğünce 2014-2018 yılları arasında Ordu’da 19, ilçe genelinde 1.542 kurumda 219 bin 870 kişiye Yangın Güvenliği ve Güvenli Yaşam seminerleri verildi. 2019 yılında ise Mayıs ayı itibariyle düzenlenen eğitimlerde 131 kurumda 34 bin 697 kişiye ulaşıldı. Eğitimlerin devam edileceği belirtildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş