OKSiJEN TiYATRO BU SEZON NELER YAPTI?

Oksijen Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Nurgül Çoluk, Oksijen Tiyatro 2018-2019 sezonunda neler yaptıklarını belirtti.
Bu haber 2019-05-28 13:08:38 eklenmiş ve 1219 kez görüntülenmiştir.

Oksijen Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Nurgül Çoluk, Oksijen Tiyatro 2018-2019 sezonunda neler yaptıklarını belirtti.

Nurgül Çolak, Oksijen Tiyatro bu sezon 4 proje ile seyircisi ile buluştu. 4 ayrı projede toplamda 50 kişi ile çalışmalarını yönlendirdi. 31 Mayıs 2019 Cuma akşamı Oksijen Cep Sahnede MUHABBETİ ALA oyunu ile sezon finalini yapıyor. Tabi yeni sezona kadar gelen taleplere kulağı açık, olumlu baktığını bildirmekten de geri kalmıyorum’ dedi.

AŞKIMIZIN ADI FINDIK TADI – Müzikal Komedi oyunun Yazarı Aydın ÜSTÜNTAŞ Düzenleyen-Yönetmen: Nurgül ÇOLUK .( Kültür ve Turizm Bakanlığı Amatör Tiyatrosu proje kapsamında) 33.Denizli Belediyesi Amatör Tiyatrolar Festivaline katılarak 1 Mayıs 2019 tarihinde Sarayköy Kültür Merkezinde seyircisi ile buluştu. 350 kişilik salonun doluluk oranı 450 kişiydi. Oyunun tamamını ilgili, katılımlı seyreden seyirci kahkaha ve alkışlarıyla destekleyerek beğenisini iletti. Oyunu Festivale katılan ekiplerden Trabzon Şehir Tiyatrosu, Kıbrıs dan Derman ATİK, Menemen Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Metin GÜLER, Denizli Genel Sanat Yönetmeni ve Festival Komite Başkanı Hakan KURT ve kalabalık bir seyirci tarafından seyredildi. Oyun sonrası Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati ÖZBAŞ Oksijen Tiyatro ekibini ziyaret ederek tebrik etti güzel bir sanat sohbeti gerçekleştirdi.

AŞKIMIZIN ADI FINDIK TADI oyunu 20 Mayıs 2019 Ordu Perşembe Belediyesinin gerçekleştirdiği Mayıs Yedisi Şenlikleri çerçevesinde açık alanda kurulan sahneden seyircisiyle buluştu. İftar sonrası sahne alan ekibi kalabalık bir seyirci tarafından ilgiyle seyredildi. İlgi ile alkışlandı. Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım TANDOĞAN tarafından oyun sonrası plaket taktimi ile tebrik etti. Ve Perşembe’ye kazandırılacak olan Halk Eğitim Merkezine bağlı yapılan tiyatro sahnesinin bitim aşamasında olduğunu bildirerek; bundan sonra tiyatro oyunlarının daha kapsamlı bir sahneden sergileneceğini ileterek ekibin yeni sahnede oyunlarını bir kez daha sergileme sözünü verdi.

AŞKIMIZIN ADI FINDIK TADI oyun ekibi önümüzdeki sezon da da oyunu sergileme kararını alarak bu sezonluk  mola almış oldu.

MUHABBET-İ ALA Doğaçlama Tiyatro Ramazan boyunca Cuma akşamları saat:21.00 de Oksijen Cep sahnede seyircisine keyifli, eğlenceli dakikalar sundu. Muhabbet-i Ala’nın Ramazan gösterimlerinde Meddah, Orta oyunu tiplemelerinden yol alarak doğaçlama gösterisini sundu. Eski direkler arası muhabbetlerini yeni nesile aktarmak amacıyla bu konsepti hazırlayarak sunmak seyircinin de ilgisini çekti.

Muahbbet-i Ala 25 Mayıs 2019 Saat: 21.00 de Perşembe Belediyesi Kamil SÖNMEZ salonunda Perşembe seyircisi ile buluştu. 180 kişilik salonun dolu olduğu görüldü. Oksijen Tiyatro sahne açılışını coşkulu bir müzikle başladı. Oyunun konsepti seyircinin de katılımıyla, seyirci ile diyaloglu, birlikte sahnenin paylaşıldığı ve çeşitli turlardan oluşan oyun düzenindedir. Oyunun eğlenceli yapısı seyircinin bol kahkahaları alkışlarıyla taçlandı. Oksijen Tiyatro Ordu’nun Perşembe ilçesinde geçen yıl başlattığı Tiyatro Günlerini bu yılda devam ettirdi. Bundan sonra her sezon daha sık Perşembe seyircisiyle buluşma sözü verdi. 31 Mayıs 2019 Cuma akşamı ise Oksijen Cep sahnede sezonun son oyununu sergileyecekler.

Ordu’nun özel tiyatrosu olan OKSİJEN TİYATRO 11. Sanat yılında ve 2018-2019 sanat sezonunu tiyatro ve sanat yapmak, yaymak, yaygınlaştırmak için dolu dolu yaşamış, yaşatmış gözüküyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş