TÜRKİYE FOTOĞRAF SANATI FEDERASYONU’NUN YENİ YÖNETİMİ BELİRLENDİ

Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin de üyesi olduğu, kısa adı TFSF olan Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun 9ncu Olağan Genel Kurulu 27 Nisan 2019 tarihinde Ankara'da yapıldı. OFSAD’ı dernek başkanı ve TFSF Doğu Karadeniz Bölgesi sorumlusu Burak Kurt, diğer OFSAD delegeleri Aytaç Özmutlu, Sertaç Özmutlu ve İlhan Turan temsil ettiler.
Bu haber 2019-05-27 13:29:27 eklenmiş ve 175 kez görüntülenmiştir.

Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin de üyesi olduğu, kısa adı TFSF olan Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun 9ncu Olağan Genel Kurulu 27 Nisan 2019 tarihinde Ankara'da yapıldı. OFSAD’ı dernek başkanı ve TFSF Doğu Karadeniz Bölgesi sorumlusu Burak Kurt, diğer OFSAD delegeleri Aytaç Özmutlu, Sertaç Özmutlu ve İlhan Turan temsil ettiler.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu’nun Başkanlığına Adanalı fotoğraf sanatçısı Dr. Sefa Ulukan getirildi. Yeni Yönetim Kurulu üyeleri ve Türkiye’nin 35 ilinden 62 üye derneğin temsilcileri Dr. Sefa Ulukan başkanlığında 25 Mayıs’ta Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundular.

Dr. Sefa Ulukan Anıtkabir şeref defterine Türk fotoğraf sanatçıları adına şunları yazdı:

“Ulu Önder Atatürk,

Bugün, silah arkadaşlarınla kurduğun Türkiye Cumhuriyetinin dört bir köşesinden gelen fotoğraf sanatçıları ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Yönetim Kurulu olarak huzurundayız.

Seni her geçen gün daha iyi anlıyor ve artan bir özlemle anıyoruz.

Her konuda olduğu gibi Sanat konusundaki yol göstericiliğin bizim ışığımız olacaktır.

Emanet ettiğin Devrimlerin ve Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olacağız.

Huzur içinde uyu Atam.

Dr. Sefa Ulukan

TFSF YK Başkanı“

TFSF Başkanı Dr. Sefa Ulukan yaptığı açıklamada;

TFSF, Türkiye'de fotoğraf'a olan ilginin bu sanata yakışır tarzda yürütülmesinde ve örgütlenmesinde, sanatçıların hak ve hukuklarının gözetilmesinde rol aldığını, ortak projelerle Türkiye içinde ve dışında aktif çalışmalar sağlayan bir kurum olduğunu, Uluslararası alanda da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden çalışmalar organize edeceklerini söyledi. TFSF yönetimi olarak üye olan ve olmayan tüm fotoğraf derneklerine yönelik yeni çalışmalar, ortak etkinlikler planlandığını ve bunların en kısa zamanda hayata geçirileceğini vurguladı. Ulukan, sanat dallarında örgütlenmenin hakların aranmasında bir güç birliği yaratarak çözüme daha süratle ulaşma imkanı tanıdığını belirtti.

Edirne'den Erzurum'a kadar 35 iline dağılmış 62 fotoğraf sanatı derneğinin bir çatı kuruluşu olan Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu 2003 yılında kuruldu ve geçen 16 yıllık sürede 5000 kişilik bir yapıya ulaştı.

OFSAD Başkanı Burak Kurt TFSF’nin yeni yönetim kurulunun yedek listesinde yer aldı ve TFSF’nin Doğu Karadeniz Bölge Sorumlusu olarak Ordu, Tokat, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin’i temsil etmeye devam ediyor.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş