sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

Yeni Yoğun Bakım Üniteleri Açılıyor

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, İl genelindeki hastanelerde hizmet vermek üzere toplam 35 yataklı 3. Basamak yoğun bakım Ünitesi açılacağının müjdesini verdi.
Bu haber 2019-05-22 13:38:45 eklenmiş ve 115 kez görüntülenmiştir.

Ordu İl Sağlık Müdürü  Dr. Ergün Yanmaz, İl genelindeki hastanelerde hizmet vermek üzere toplam 35 yataklı 3. Basamak yoğun bakım Ünitesi açılacağının müjdesini verdi. 

Dr. Ergün Yanmaz, Ordu Devlet Hastanesine 10 yataklı 3.seviye Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi, S. B. Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesine 6 yataklı Erişkin Yoğun bakım Ünitesi, Ünye Devlet Hastanesine 10 yataklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi, Fatsa Devlet Hastanesine 9 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi olmak üzere toplamda 35 yataklı 3. Seviye Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi planlaması yapıldığını, son hazırlıkları yapılan ünitelerin birkaç hafta içerisinde faaliyete geçecek dedi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü  Dr. Ergün Yanmaz, Yoğun Bakım Hizmetlerinin; akılcı sağlık planlamalarının uygulanabilmesi ve atıl kapasite oluşturulmaması amacıyla bölge merkezli anlayış çerçevesinde yürütülen, özellikli ünite olarak adlandırılan ve hastaneler bünyesinde kurulan, hizmet gereklerine uygun olarak projelendirilmiş fiziki alan, özel teknolojik donanım ve sertifikasyon sahibi nitelikli personel istihdamı ve faaliyet izni gerektiren sağlık hizmet birimleri olduğunu söyledi. 

Yanmaz, “Bakanlığımız tarafından 2003 yılında açıklanan “Sağlıkta Dönüşüm Programı’ nda yer alan ve en önemli hedeflerden biri olan Sağlık Bakanlığının “planlayıcı ve denetleyici” bir role sahip olması ilkesinden yola çıkarak Ordu İli özellikli birimlere yönelik olarak yürütülen planlama ve düzenleme çalışmalarında önemli düzeyde ilerleme kaydettik. Çalışmada, ilk olarak özellikli sağlık hizmetlerinin ilimizdeki mevcut durumunu göz önüne alarak bir değerlendirme yaptık. Daha sonra planlama kriterlerini tespit ederek kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç duyulacak hizmet durumunu belirledik. Son olarak da bölge/üst bölge ölçeğinde hizmetin planlandığı hastanelere yönelik ihtiyaç programlarını oluşturduk” dedi. 

İL DIŞINA SEVKLER YÜZDE 50 AZALACAK

 İl Sağlık Müdürü  Dr. Ergün Yanmaz, hazırlıkları tamamlanan ve şu anda kurulum aşamaları devam eden yoğun bakım ünitelerinin açılmasıyla birlikte il dışına yapılan sevkleri en aza indirmeyi amaçladıklarını ifade ederek, “Bu çerçevede; 2018 yılı ve 2019 yılının ilk çeyreğinde Bakanlığımız yatırım programı doğrultusunda yapımı tamamlanarak hizmet verilmeye başlanılan Aybastı Devlet Hastanesi yeni hizmet binası bünyesinde 4 yataklı 1.seviye erişkin yoğun bakım ünitesi, Korgan Devlet Hastanesi yeni hizmet binası bünyesinde 4 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesi seviye tescil işlemleri tamamlanarak hasta kabulüne başlanmıştır. Ordu ilimizde son 1 yıl içerisinde 35 yatağı 3. Seviye olmak üzere ayrıca Ordu Devlet Hastanesine 4 Yataklı 1. Seviye Koroner YB Ünitesi, Aybastı ve Korgan Devlet Hastanelerine de 4’er yataklı 1. Seviye YB. Üniteleri ile birlikte toplamda 47 Yoğun Bakım yatağı hastalarımızın şifa bulmaları için faaliyete geçirilmiş olacak” dedi.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop