PROTOKOL iMZALANDI

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Ünye Kaymakamlığı, Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünye Ticaret Borsası, ÜTSO ve Meslek Odaları arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Bu haber 2019-05-15 12:42:37 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Ünye Kaymakamlığı, Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünye Ticaret Borsası, ÜTSO ve Meslek Odaları arasında imzalanan protokol ile ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü  Özgür Tokgöz; "2023 Eğitim Vizyonu Belgesi hedeflerimizi gerçekleştirme çalışmaları kapsamında bugün burada önemli bir birlikteliğe imza atarak Mesleki ve Teknik Eğitim ile reel sektörü bir araya getirmek için toplanmış bulunmaktayız."

"Ülkemizde mesleki eğitime ilgi istenilen düzeyde değildir. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Özellikle öğrencilerimizi ve velilerimizi mesleki eğitime bakış açılarının bunda etkisi çok fazladır. Bu nedenle bu okullarımıza gelen öğrencilerimiz bilinçsiz ve isteksiz bir şekilde ve zorunlu oldukları için okullarımızı tercih etmektedir. Bunun sonucu olarak da eğitim süreci istenilen şekilde verimli olmamaktadır."

"Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz bu işbirliği ile Mesleki ve Teknik Eğitimin ilçemizde gelişimine büyük katkı sağlayacağız. Bu bağlamda;

Mesleki ve teknik eğitimde staj sorunlarını çözmek,

İstihdam sorununun önüne geçmek,

Öğrencilere hamilik yapmak,

Öğrencilerin eğitim sürecinde karşılaştıkları sorunları birlikte çözmek,

Eğitim ortamlarını geliştirmek,

Deneyimleri paylaşmak ve öğrencilerin ahilik bilinci ile yetişmesini sağlamak hedeflenmektedir." dediler.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar Protokol Töreninde, "Başta Şevki ve Güray Bey bu işe çok emek verdiler. Milli Eğitim Müdürü ve Kaymakamımız da bu işe geçekten gönül verdiler. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah hepimiz için hayırlı olur." dediler.

Ünye Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erhan Aydın," Bu hem öğrencilerimiz hem de piyasadaki firmalarımız için örnek olması gereken bir çalışma. Öğrencilere hem iş hayatına atılmalarında yardımcı olacaktır. Hem de piyasada çalışan firmaların kalifiye eleman ihtiyacını karşılamada önemli bir boşluğu dolduracaktır. Bu çalışmada emeği geçen herkesi kutluyorum." dediler.

Bu protokolün ülkeye rol olacak bir çalışma olduğuna dikkat çeken İlçe Kaymakam Ümit Hüseyin Güney; "Bizler çok yakın mekânları paylaşıyor olsak bile benzer sorunlarla karşı karşıya olsak bile sistematik bir iletişim kanalını ve yürütme şeklini benimsemediğimiz zaman basit olan şeyler bazen zorlaşıyor. İçinden çıkılmaz bir hal alıyor. Uygulamaya geçireceğimiz protokolle sadece Ünye'ye, Ordu'ya değil belki de Türkiye'ye model olabilecek meslek liseleriyle ilgili olumlu bir uygulamanın hayata geçirilebileceğini söyleyebiliriz. Bu protokol ile bizler öğrencilerimizi teorik eğitim ile birlikte sanayi, reel sektörle buluşturulması ve geleceğe dair bu alanlarla ilgili plan program yapıp hayal kurması, bu gençlerimizin mezun olduktan sonra iş sahibi olmalarını sağlayacaktır." diye görüşlerini ifade ettiler.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş