DEĞİŞİM BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler başlattıkları projeler hakkında bilgi verdi
Bu haber 2019-05-09 12:55:00 eklenmiş ve 285 kez görüntülenmiştir.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler başlattıkları projeler hakkında bilgi verdi

DEĞİŞİM BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler aylık ilk basın toplantısını yaptı.

Güler, yaptığı açıklamasında mazbatasını aldıktan sonra geçen bir ay içerisindeki çalışmalarını gazeteciler ile ana başlıklar halinde paylaştı.

PROJE BELEDİYECİLİĞİ

Güler yaptığı açıklamasında şöyle dedi :’’Artık sıradan belediyecilik yok. Yol, su, kaldırım yapma belediyelerin rutün işlerindendir. Biz bundan sonra ilin ekonomisine ağırlık vereceğiz. Masrafları kısıyoruz. Tasarruf tedbirleri her kalem harcamalarında uygulanacak. Önemli yatırımlarımız ise devam edecek yeni projelerimizin de hazırlığı devam ediyor.’’ dedi

384 PERSONEL

Güler halen belediyede görev yapan 384 personel ile  görüştüklerini söylerken, ‘’Bu salonda mülakat yapıyoruz ve görüşüyoruz. Amacımız farklı yeteneklerini öne çıkartıp değerlendirmektir. Ayrıca yazılı olarak ta görüşlerini alıyoruz., Sonra bu yetenekleri doğrultusunda onlardan belediyemiz içerisinde faydalanacağız’’ diye konuştu.

DESTEK VERİYORUZ

Başkan Güler, Belediyede ilk kez Tarım ve HAYVANCILIK Daire Başkanlığı oluşturduklarını dile getirdi ve şunları söyledi

‘’ Bölgemizde keçi, koyun ve büyükbaş hayvancılık için teşvikler oluşturacağız. Ayrıca tarımda da soya yetiştiriciliğini geri getiriyoruz. Soya fabrikamız var soyamız yok. Ayrıca kendi çiçeklerimizi de üreteceğiz. Bunun için seralar kuruyoruz. BU amaçla sebze meyve geliştiriciliği için 70 bin domates ve salatalık fidesi dağıttık. Tarım Kredi ve  Migros ile görüştük. Üretilen bu ürünleri alıp satacaklar. Yine ülke olarak fındıktan 2 milyon dolar ülke olarak gelir elde ediyoruz. Oysaki bunu işlediğimiz ve marka haline getirdiğimizde bu kazanç 8 milyar dolara yükseliyor. Ayrıca çikolatada merkez olmayı hedefliyoruz’’ şeklinde konuştu.

TURİZME AĞIRLIK VERECEĞİZ

Belediye olarak turizme de ağırlık vereceklerini dile getiren güler, ‘’ Denizimizden faydalanamıyoruz. Sahilimizde tek tekne yok. Balıkçı barınaklarını elden geçireceğiz. Teleferiğin bu amaçla mesai saatlerini uzattık. Ayrıca Boztepe’de seyir terasları oluşturacağız. Bunu ilçelerimizde de uygulayacağız. Yine değişik ağaçları Boztepe’ye dikerek yeni ve güzel görünüm elde etmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca seyyar tuvaletlerin sayısını arttıracağız. Biz tarihi ve turizmi canlandıracağız. ‘’dedi

ORDU DİJİTAL OYUNUN MERKEZİ OLACAK

Başkan Güler il olarak dijital oyun piyasasına girmeyi hedeflediklerini ve bu amaçla Turkcell ile proje gelişimine başladıklarını söyledi. Güler, ‘’Bu amaçla bin oyun yazarı yetiştireceğiz. Bu anlamda bu konuda uzman olan 15 kişiyi ilimize getirmeyi sağladık ve ilk oyunlarında üretimine başladık. Ayrıca ilimizde çeşitli okullardan seçtiğimiz 81 öğrenciyi en iyi şekilde OTÜ için hazırlıyoruz. Ayrıca ÇİN Bankası yönetim Kurulu toplantısını Fatsa’da gerçekleştirdik. Katılımca ilimizi gezdirdik. Hayran kaldılar, mutlu oldular. Haftaya Turkcell’den 200 kişilik heyet ilimize gelecek ve toplantılarını burada yapacaklar. Bunlar güzel şeyler. Bu arada Türkiye deki çin firmalarını da Ordu ile buluşturacağız’’ yorumunu yaptı. 

ARI SÜTÜ 

Başkan Hilmi Güler Türkiye’nin dünyada bal üretiminde ikinci Ordu’nun ise Türkiye’de birinci sırada olduğunu hatırlatırken, ‘’Bu güne kadar hamallık yapmışız. Yalnızca balı üretmiş gerisine bakmamışız. Arı sütü var bunun kilosu 5-7 bin liradan alıcı buluyor.  Türkiye bir ton üretirken, 9 ton ithal ediyor. Bunu önemsiyoruz. Evlere yayıp bu üretimi yaptırıp biz satın alacağız. Böylelikle yüzlerce kişiye istihdam yaratmış olacağız. Para kazandıracağız.’’ dedi.

ÇAMBAŞINA İKİNCİ YOL

Çambaşı mevcut yoluna ilaveten ikinci yol yapımının devam ettiğini de kaydeden Güler, ‘’Topçam’dan Yeşilyol ile birlikte Çambaşı’na ulaşacağız. Yine mevcut yolda da iyileştirme devam edecektir. Bildiğiniz gibi Dere yolumuz var. Bu yol Karadeniz ile Akdeniz’i bir birine bağlıyor. Bu amaçla Bakanlıkla görüşme yaptım Bu yol çok önemli ve büyük projedir. Bu arada tüm ilçelerimizde sosyal tesisler kuracağız. Ordu 12 ayı hareketli ve ziyaret edilebilir bir il olacaktır. Bu amaçla Erdemli hareketler birimini kurduk Başarı sürdürülebilir olduğu zamam önemlidir.’’ dedi.

DUYGU BAŞ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş