sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

‘‘ADALET iSTiYORUZ”

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ SEN) Ordu Şube Başkanı Nihat Koç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere ilçelerde de sendika üyeliği için kurum ve okul idarecilerinin baskı uyguladığını iddia etti.
Bu haber 2019-04-15 13:04:55 eklenmiş ve 161 kez görüntülenmiştir.

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ SEN) Ordu Şube Başkanı Nihat Koç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere ilçelerde de sendika üyeliği için kurum ve okul idarecilerinin baskı uyguladığını iddia etti.

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ SEN) Ordu Şube Başkanı Nihat Koç, Sendika Üyelerimize Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçelerimizde, sendika üyeliği için kurum ve okul idarecileri tarafından baskı uygulanmaktadır.

Malumunuz yetki belirleme zamanı yaklaşması sebebiyle 11 ay kapımızdan içeri girmeyenler, bizleri  arayıp sormayanlar, eğitim çalışanlarının yanına yöresine uğramayan ve “senin derdin nedir?”, “sorunun nedir?”, “aç mısın?”, açıkta mısın?”, “sağlığın nasıl?” diye sormayan, yıllardır eylem dahi yapmayan, kamu çalışanlarının dertleriyle dertlenmeyen ideolojik saplantılı siyasi sendikacılar “Bize Bir Ay Üye Ol!” sloganıyla anlaşmışlar gibi istisnasız eğitim çalışanlarına saldırıyorlar.

Bu dönemde yapılan sendika üyeliği baskıları özellikle ocak ayından başlayarak sayı belirleme zamanlarında daha da artarak yoğun bir şekilde Ordu genelindeki Okul ve Kurumlarımızdaki idareciler özellikle Sendika başkanları gibi çalışarak, Eğitim Çalışanı arkadaşlarımızı baskı altına alarak, Yetkili Sendikaya üye yapmaktadırlar. Sendika hakkının Anayasal bir hak olduğunu varsayarsak Kurum ve Okul idarecileri tarafından zorla ve baskıyla yapılan sendika üyeliği Anayasal hak ihlalidir ve bu ihlali yapanlar ise suç işlemektedirler.

 Özellikle ilçelerimizde yeterli memur açığı olması nedeniyle, hizmetli arkadaşlarımız görevlendirme memur olarak çalıştıkları için okul ve kurum idarecileri tarafından tehditle onayı iptal ederiz diyerek tehdit, bize üye olmazsan ataman olmaz, sınav kazanamazsın veya geçici görevlendirilmen yapılmaz o sendika sana ne veriyor yaparsa biz yaparız, bizde rahat edersin şeklindeki konuşmalarla arkadaşlarımızı baskı altına alarak üye yapmaktadırlar. Daha göreve yeni atanan arkadaşlarımız sendikayı, kurumu ve bakanlığı daha tanımadan göreve başlama yazısıyla birlikte üyelik formunu imzalatıyorlar.  Hatta bunun örnekleri İlçelerimizde görülmekte olup, arkadaşlarımız idareci odalarına çağrılıp şube müdürü kimliği altında baskı yapılarak istifa ettirilip yetkili sendikaya üye yapılmaktadır.

Örneğin geçenlerde Milli Eğitim Müdürlüğümüzde üyeliği olmayan bir arkadaşımız kendi isteğiyle sendikamıza olmuştur. Ancak Yetkili Sendika temsilcisi ve yetkili sendikaya bağlı idareciler tarafından baskı altına alınarak sendikamızdan istifa ettirilip kendi sendikalarına üye yapmışlardır.

Biz sendika olarak kurumumuzdan ve okul idarecilerimizden sendikal faaliyetler yerine eğitim öğretim işleriyle ilgilenmelerini ve eğitimin ve öğretimin kalitesinin yükselmesi için gayretlerinin bu yönde olmasını istiyoruz. Ayrıca personele karşı daha adil olmalarını istiyoruz. Çünkü onlar kurum ve okullarda idareci oldukları için personel ve öğretmenlere karşı eşit mesafede ve daha adaletli olmaları gerekiyor. 

Bizler idarecilerimizden adalet ve sadece adalet istiyoruz.

HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop