sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

Müftü Öztürk “Cumaya Doğru” Programa Konuk Oldu

Diyanet TV ekranlarında her hafta Perşembe akşamları yayınlanan “Cumaya Doğru” programının bu haftaki canlı yayın konuğu İl Müftüsü Mürsel Öztürk oldu.
Bu haber 2019-04-14 12:31:12 eklenmiş ve 87 kez görüntülenmiştir.

Diyanet TV ekranlarında her hafta Perşembe akşamları yayınlanan “Cumaya Doğru” programının bu haftaki canlı yayın konuğu İl Müftüsü Mürsel Öztürk oldu.

Sunuculuğunu Necip Karakaya’nın yaptığı programda "Dinimize göre Tevbe, İstiğfar ve Dua kavramları" işlendi.

Programda sözlerine Ordulu kardeşlerimizden bütün kardeşlerimize selam getirdim diyerek başlayan Müftü Öztürk, Allah’ın rahmet ve merhametine dikkat çekerek Tevbe hususunda şu bilgileri verdi:

“Cenab-ı hak kuldan sadece küçücük bir yaklaşım ve dönüş beklemektedir. Buna biz tövbe diyoruz.  Cenab-ı Hakkın vahdaniyetini ve ulûhiyetini gönlünde hisseden bir insan ne kadar günahkâr olursa olsun ufacık bir samimi dönüşle Cenab-ı Hak ona bütün mağfiretini bağışlıyor. Bizim inancımıza göre bağışlayamayacağı hiçbir günah da yoktur. İşin hikmeti, kuldan bir dönüş olması gerekmektedir. Tevbenin anlamı da zaten dönüş demektir. Bu günkü tabirle tevbe değişim ve dönüşüm demektir. Kulun kötü halden iyi hale bir değişim ve dönüşüm istemesidir.” Dedi.

Öztürk, Tevbenin kul hakkı dışında, Cenab-ı Hakkın haklarına taalluk eden bütün günahları samimi bir dönüş olduğu takdirde dilerse Allah’ın bağışlaması ile ortadan kaldıracağını, bunun tamamen kulun ihlas ve samimiyetine, içten dönüşüne bağlı olduğunu sözlerine ekledi.

İstiğfar ise pişmanlık demektir diyen Öztürk “yaptığımız hatalara pişmanlık duymak, duruma göre gözyaşı dökmektir. Kul için ondan sonra ise dua kapıları açılmaktadır. Kulun yapacağı en önemli şey Allaha yönelmesidir. Bu yönelme olduğu takdirde kul kendisini Cenab-ı Hakkın rahmet ırmağına atmış demektir.” İfadelerini kullandı.

Dua konusunda da bilgiler veren Öztürk, dua ile ilgili şunları ifade etti:

 “Rabbimiz bize bizden daha yakındır. Şah damarımızdan bize daha yakın olan Allah’a (c.c) dua için aracıya gerek yoktur. O, bizi her zaman duyuyor, görüyor ve kalbimizden geçenleri biliyor. Bazen dilin bile yetersiz kaldığı hallerimizi Rabbimiz biliyor. Gönlümüzü ona yönelttiğimizde Allah kullarına medet eder. Dua müminin en büyük silahıdır.” Müftü Öztürk, program boyunca “Tevbe, İstiğfar ve Dua kavramları” konusunda izleyenleri bilgilendirdi. HABER MERKEZİ

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop