sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

Üretiyorum, o halde varım…

Ersoy ailesi üretmeye devam ediyor. Tiyatro sahnesinde tanışıp, tiyatro sahnesinde bir ömür birlikte yol yürümek adına karar alan ve yine birlikte uzun yıllar tiyatro sahnesini paylaşan Ordulu sanatçılarımız Ufuk Ersoy ve Ümit Ersoy, 27 Mart günü Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde yapacakları sanatsal bir etkinlikle Ordulu sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
Bu haber 2019-03-25 14:17:40 eklenmiş ve 357 kez görüntülenmiştir.

Ersoy ailesi üretmeye devam ediyor. Tiyatro sahnesinde tanışıp, tiyatro sahnesinde bir ömür birlikte yol yürümek adına karar alan ve yine birlikte uzun yıllar tiyatro sahnesini paylaşan Ordulu sanatçılarımız Ufuk Ersoy ve Ümit Ersoy,  27 Mart günü Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde yapacakları sanatsal bir etkinlikle Ordulu sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

Tiyatro sahnesindeki başarılarıyla tanıdığımız çift, birlikte yapacakları etkinlik dolayısıyla oldukça heyecanlı olduklarını ifade etti. Aynı zamanda yazdığı tiyatro eserlerinin yanında, roman, öykü ve şiir kitapları okuyucuyla buluşan Ordulu yazar Ufuk Ersoy, uzun bir zamandan beri çalışmasını yaptığı “LOLA” adlı romanını imzalarken, eşi Ümit Ersoy “üç boyutlu kâğıt katlama sanatı/rölyef” örneklerinden hazırlamış olduğu yaklaşık 20 eserini görücüye çıkarıyor. 

Bugüne kadar ürettikleri eserlerle, Ordu kültür ve sanatına önemli katkıları olan Ersoy çiftinin 27 Mart 2019 tarihinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonunda saat 16.00 ve 19.00’da yapılacak etkinliğe tüm Orduluları davet ediyorlar. Ümit/Ufuk Ersoy çifti, bundan sonra da sanatsal anlamda, birlikte farklı eserler üretmeye devam edeceklerini söyledi.

 SANAT NEDİR?

UFUK ERSOY: Sanat, tıpkı bilim gibi, bilinmeyen bir şeyi keşfetmeye ve onu üretmeye dayanır. O güne dek yazılmamış bir öyküyü, romanı ya da şiiri yazmaktır sanat… O güne dek duyulmamış bir müzik eserini güftesiyle, bestesiyle oluşturmaktır sanat… O güne dek çizilmemiş bir resmi çizmektir sanat… O güne dek yapılmamış bir yontuyu ortaya çıkarmaktır sanat… O güne dek çekilmemiş bir filmi çekmek; o güne dek oynanmamış bir oyunu sahnelemek; o güne dek görülmemiş bir dansı hayata geçirmek; o güne dek çekilmemiş bir fotoğrafı çekmektir sanat. Ve yalnızca bunları gerçekleştirenlere sanatçı denir.

ÖNSÖZ

70’li yılların çocuklarıydık biz. Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda düşe kalka, dizinizden ve dirseklerinizden yaralar eksik olmadan geçti çocukluğumuz. Soğuk kış akşamları “bir varmış, bir yokmuş” diye başlayan masalları dinlerken uyuyakalan, ekmek üzerine sürdüğümüz salçanın tadını bilen, yağ, şeker, tüp gaz kuyruklarında zaman harcayan, siyah beyaz televizyonların bile henüz evlere girmediği zamanlarda yaşadık biz.

Saf ve masum hayatlardı bizimkisi. Kovboyculuk Kızılderilicilik, kukalı saklambaç, yakan top oynadığımız; mahalle maçları ve kavgaları yaptığımız, komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin henüz bitmediği tertemiz yıllardı o zamanlar.

Belki cebimizde paramız, ayağımızda ayakkabımız yoktu, yamalıydı pantolonlarımız ama daha mutlu ve sağlıklıydık.

Pek oyuncağımız olmadı bizim.

En büyük zevkimiz evimizin hemen yanı başında Türk filmlerinin oynatıldığı yazlık sinemaydı. İple çekerdik akşamları. Bol ışıkların aydınlattığı bir alanda, renkli sandalyelerde yerlerimizi aldıktan sonra, ellerimizde çekirdek, gofret ya da ucuz şekerli gazozlarımız varsa, dünyanın en mutlu çocuklarıydık.

Bir iki saat, hiç gözümüzü ayırmadan beyaz perdeden yansıyan hayatları seyrederken, esas oğlan ile esas kızın çektiği acıları birlikte yaşar, güldüklerinde bizlerde onlarla gülümserdik.

O zamanlar tüm dünyamız bu filmlerdi. İstanbul’u ilk bu filmlerle gördüm. Köşkte bolluk içerisinde yaşayan yaşıtlarımızın uşakları, özel arabaları hatta şoförleri vardı. Hele boyunlarına taktıkları o papyon kravat neydi öyle? Yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında. Bir ayakları Bursa Uludağ’da, diğer ayakları yurt dışında özellikle Paris’te. Ne güzel bir hayatlardı o tanrım…

70’li yılların çocuklarıydık biz. Oysa yazlık sinemalarda üzerinde oturduğumuz sandalye haricinde hiçbir şey renkli değildi hayatımızda. Siyah beyaz yaşıyorduk hayatı, farkındaydık.

Ve bir gün perdeden yansıyan aynı hayatları yakalayacağımız düşünerek hayallerimizin peşinden koşuyorduk sürekli.

Biz saklambaç oynadık.

Bütün arsalar, bahçeler, çamurlu, kirli sokaklar, parklar, deniz kenarları bizimdi.

Biz kuyruğu uzun şeytan uçurtması uçurduk.

Gökyüzüne misafir olduk. Maviye boyadık bulutları. Gece yıldızların arkasından bakan insanlar gördük.

Biz büyük hayaller kurduk.

Aynı şarkıları çalıp, aynı türküleri söyledik hep birlikte… Yarım kalan türkülerimiz olmadı hiç…

Lola…

Mahallemizin güzel kızı…

En çok salıncağı severdi Lola… Saçları uçuşurdu sallanırken… Her seferinde daha hızlı sallanır, kahkahalar atar ve daha yukarı, neredeyse gökyüzündeki bulutlara dokunmaya çalışırdı.

Daha yukarı…

Daha yukarı…

Daha yukarı…

Ufuk Ersoy

1961 yılında Ordu’da doğdu. Anadolu Üniversitesi AÖF İş-İdaresi Bölümünü bitirdi. 1982 yılından beri (OBKT) Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda amatör olarak yaklaşık 40 civarında oyunda yazar, yönetmen ve oyuncu olarak görev aldı. 2015–2017 yılları arasında Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni olarak görev yaptı.

1990 yılından sonra oyun yazmaya başladı. Kasım/1999 ayında yurt çapında tüm yazarlara açık olan İstanbul Kadıköy Belediyesi Çağdaş Eğitim ve Kültür Merkezi tarafından düzenlenen 1. oyun yazma yarışmasında “ÖRÜMCEĞİN YAŞAMI” ve “SAPAN” isimli iki oyunuyla “JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ” almaya hak kazandı. 

2012–2013, 2013–2014 ve 2016–2017 yıllarında, Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri,  tarafından 3 kez üst üste ödüle layık görüldü. 

Gazetecilik deneyimi olan Ufuk Ersoy yerel gazetelerde görev yaptı. Halen “ORDU HAYAT” Gazetesinde makale yazmaya devam etmektedir. Bu süreçte Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen yarışmalarda, köşe yazısı ve röportaj dallarında 3 kez ödüle layık görüldü. 

Ümit Ersoy ile evli olup Mert Can ve Ufuk Efe isimli iki oğlu vardır.


ESERLERİ

“Örümceğin Yaşamı” (Yetişkin Oyunu)

“Sapan” (Yetişkin Oyunu)

“GÖŞ / Güzel Ölüm Şirketi” (Yetişkin Oyunu)

“Danseder misin Hemşirem” (Yetişkin Oyunu)

“Önce Kalite” (Çocuk Oyunu)

“Reis” (Yetişkin Oyunu) 

“Kralın Soytarısı” (Çocuk Oyunu)

“Sokaktaki Gölgeler” (Gençlik Oyunu)

“Kırmızı Elma” (Roman)

“Pavli” (Öykü)

“Balkondaki Kadın” (Öykü)

“Fındık Kabuğunda Sevdalar” (Öykü)

“Ümit Hep Vardı” (Şiir)


Ümit ERSOY

1970 Ordu da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Ordu da tamamladıktan sonra OBKT’nin açmış olduğu yaz kurslarına katılarak tiyatro camiasına ilk adımımı atmış oldum.25 yıl tiyatroda çocuk ve yetişkin oyunlarda rol aldım. Aynı zamanda 1991 yılında Ordu Belediyesinde çalışmaya başladım.27 yıl sonunda Ordu Büyükşehir Belediyesinden emekli oldum ve üretmekten hiç vazgeçmedim. Rölyef ve ahşap kurslarına katıldım. 30 dan fazla rölyef eserim var.

Ufuk Ersoy ile evliyim 2 oğlum var .

Ümit Ersoy:

Bu benim ilk kişisel sergim. Bu anlamda çok heyecanlıyım. Uzun ve çok yorucu bir çalışma hayatından sonra boş durmak istemedim. Kendimi daha da sanatsal anlamda geliştirmeye yönelik olarak bir çok eğitimler aldım. Bana göre hayat bisiklet sürmeye benzer. Pedalı hep çevirmek hayatı yaşamak lazım. Ben elimden geldiğimce hayatı dolu dolu, üreterek geçirmeye çalışıyorum.

DUYGU BAŞ


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop