sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

DAMGA

UFUK UÇAR2IN MAKALESİDİR
Bu haber 2019-03-10 14:18:02 eklenmiş ve 816 kez görüntülenmiştir.

Devlet ilk çağlarda insanların edindiği mülkiyeti koruyabilmek adına toplumsal bir sözleşme ile ortaya çıktı. Amaç toplumların emek ederek bir araya getirdiği malları yasalar ve cezalar kullanarak barbarlara karşı savunmak ve refah seviyesini arttırmaktı. Toplum bu refahı arttıracak liderler seçti. Ancak zamanla bu liderlerin çoğunun amacı toplumun ortak mülkünü yağmalamak olmaya başladı. Tyranlıklar peyda oldu. Yolsuzluklar ve kayırmacılıklar böylece ortaya çıktı. Böylece erdemli bir siyaset nasıl olur tartışmaya başladık.

Erdemli bir siyaset nasıl olur?

Erdemli bir siyaset halkın fikrinin yüce kabul edilmesiyle başlar.

Yerel seçimlere bir beka meselesi gözüyle bakmak elbette doğru olmaz zira vilayetin ve ilçenin belediyesini kime emanet edeceğine vilayetin ve ilçenin toplumu olarak karar vermek en demokratik haktır ancak kesin olan şu ki yerel seçimler çok dar alanları uzun vadede etkileyecek bir hadise. Elbette içimizden dürüst olduğunu bildiğimiz kimseler çıkaracak gücümüz ve o kişiyi koltuğa oturtacak şansımız da vardır. 

Yerel seçimlerde bir şehrin kendi bağrından çıkardığı ve benimsediği isimlerin değerini partilerin ve davaların değeriyle karşılaştırmak doğru değildir. Sokaktan tanıdığı adayını halk partilerden çok daha iyi bilir.

İdris Naim Şahin Ordu ili için aslında bu değeri yansıtıyor. Onu Ordu olarak biz tanıyoruz ve en iyi biz biliyoruz.

 Peki ya hakkında kamuoyunda söylenenler? 

Erdemli bir siyaset nasıl olur?

Kanımca bu düzene en güzel başkaldırı ancak dürüstlük olabilir.

Sayın Şahin her şeyden önce Ak Parti hükümetiyle yola çıkarken dürüstlüğünü sarınmış ve gerek bizi mecliste temsil ettiği dönemde gerekse bakanlığı döneminde dürüstlüğünü elinden hiç bırakmamıştır. Bunu nereden biliyoruz? Hükümette yürütülen siyasette dikiş tutturamadığı dönemden elbette. Çünkü son hükümet dürüstlüğü savunacak bir yer olamadı maalesef. Ve bu da bir ayrılık gerektirir. Ayrılık bir damganın altından kaçamamak demektir. Sayın Şahin’in başına gelen budur. İdris Naim Şahin belki diğer pek çok bakanımız ve devlet adamımız gibi dürüst(!) olup Ak Parti’ye olan bağlılığından kopmasaydı bu damgayı yemezdi.

Sadet şu ki şansımız var. İdris Naim Şahin tüm cesaretiyle tekrar düzene başkaldırmaya hazırlanıyor. Ve düzene en güzel başkaldırısı üzerindeki dürüstlüğüdür. Haksızlıklara gelemediği için haksızlığa uğramış, tecrübe sahibi, DÜRÜST bir Büyükşehir belediye başkan adayımız var.

Ufuk Uçar kimdir?

Lise çağında ilgi duyduğu makale ve şiir yazmaya Üniversite de devam eden Ufuk Uçar bundan böyle “Tecafi” mahlasıyla gazetemiz Tribünde yazmaya devam edecek.Ufuk Uçar 1998 yılında Ünye’ye bağlı İnkur kasabasında dünyaya geldi. İlkokulu İnkur merkez ilköğretim okulunda. Ortaokul ve Liseyi Ünye Anadolu lisesinde okudu. 2016 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Siyeset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimime başlayan Ufuk Uçar, halen 3. Sınıf lisans öğrencisi olarak eğitimime devam etmektedir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop