sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

'HOŞÇA KALIN DOSTLARIM'

Kimler geldi kimler geçti diye bir şarkı vardı. Hemen hemen hepimiz hatırlarız. İlimizden de kimler geldi kimler geçti desek yeridir. Bir çok değerimizi kaybettik. Kaybettik derken ya il dışına göç verdik yâda yerlerine yeni nesilden yetişen olmadı. Usta – Çırak ilişkisi yok oldu.
Bu haber 2019-02-22 13:30:48 eklenmiş ve 874 kez görüntülenmiştir.

Kimler geldi kimler geçti diye bir şarkı vardı. Hemen hemen hepimiz hatırlarız. İlimizden de kimler geldi kimler geçti desek yeridir. Bir çok değerimizi kaybettik. Kaybettik derken ya il dışına göç verdik yâda yerlerine yeni nesilden yetişen olmadı. Usta – Çırak ilişkisi yok oldu.

İlimizde simge olan Orta Cami esnaflarından Bekir Meydan, namı değer ‘’Sıra dışı Terzi’’ de bizleri bıraktı ve gitti. Neydi Bekir meydanı sıra dışı tezi yapan…. Bir çoğumuz bilmeyiz… İlimizde ‘’İngiliz külot pantolon’’ olarak tabir edilen ve gerek avcılar. Gerek çobanlar. Gerek çiftlik işi ile uğraşanların ilgi gösterdiği bir pantolon. Dar düğmeli paçadan başlayan ve bele doğru genişleyen bir pantolondur. Genellikle haki renktedir ve kışın sıcak tutar yazın ise serin..

Bu kadar bilgiden sonra gitmeden önce Bekir Meydan ile yaptığımız röportajı aktarayım.

SORU :  Bekir bey bize kendinizi tanıtırmısınız ? 

CEVAP : Orduluyum. Evliyim ve biri kız iki çocuk babasıyım. 25 yıldır terzilik yapıyorum.

SORU : Terziliğe nasıl ve nerede başladınız ?

CEVAP : Terziliğe 35 yaşından sonra başladım. Kimseden öğrenmedim. Ustam yoktur. Tamamen merak ve istek duyduğum için yapmaya başladım. Şu anda Ordu’da son olarak İngiliz külot pantolon dikiyorum. Aslında ben bu mesleğe hobi olarak başladım.

SORU : Daha önce ne iş yapıyordunuz ?

CEVAP : Hazır konfeksiyon işi yapıyordum. O işi bırakınca ilimizde bu ingiliz külot pantolon işinin olmadığını başka illerden getirildiğini gördüm ve hobi olarak başladım. Arz talep üzerine kendimi geliştirdim ve bu mesleğe devam ettim.

SORU : Ordu’yu terk etme kararı aldınız neden ?

CEVAP : Yine gideceğim yerde bu mesleğimi orada devam etmek istiyorum.

SORU : Sıra dışı terzi ismi nereden geliyor ?

CEVAP : 35 yaşından sonra terzi olunca ne olursa diktim. Ustam yoktu sırt çantasından başladım, yelek derken tamirat derken bu külot pantolon işine girdim. Tabi ne bulursak onu diktik bu nedenlerde bana sıra dışı ismini yakıştırdılar. Normal terzi arkadaşlar gibi değildim. Kendi kendimi yetiştirdim.

SORU : Rahmetli babanız İsmail Meydan’ın katkısı oldu mu bu mesleğe atılmanızda ?

CEVAP : Ben il dışında yaşıyor turizm işi ile uğraşıyordum. 1995 yılında İzmir’deydim. Babamın rahatsız olduğunu söylediler. Apar topar geldim. Fakat babam sadece midesinden rahatsızlık geçirince o kalış kaldım. Fakat o günden itibaren İzmir’e gitme hayalindeydim. Çocuklar büyüyüp kendi yuvalarını kurunca hanımla oturduk konuştuk ve böyle bir karar aldık. İzmir Çandarlı’ya yerleşiyorum.

Orada iş yeri açmayı düşünüyorum.

SORU : Sizin iş yeriniz Orta Cami önünde bir semboldü. Dini ve resmi bayramlarda yaptığınız süsleneler hep dikkat çekerdi. Sizi sevenleriniz Cuma namazlarını dükkânınızda kılardı. Şimdi siz son olarak ne dersiniz.

CEVAP : Elbette üzülüyorum. Ancak hayat bu… Doğduğun mu, doyduğun mu demişler. Bende bu yaştan sonra orda yaşamayı düşünüyorum.

                  RÖPORTAJ/ DUYGU BAŞ 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop