sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

21 GENÇ ÇİFTÇİYE ARICILIK MALZEMESİ DAĞITILDI

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un katılımlarıyla "Genç Çiftçi Projesi Hibe Desteği" kapsamında genç çiftçilere arıcılık malzemeleri dağıtım programı gerçekleştirildi.
Bu haber 2018-11-13 13:44:41 eklenmiş ve 532 kez görüntülenmiştir.

Ordu Valisi Seddar Yavuz’un katılımlarıyla "Genç Çiftçi Projesi Hibe Desteği" kapsamında genç çiftçilere arıcılık malzemeleri dağıtım programı gerçekleştirildi.

GENÇ NÜFUSUMUZ GERİ DÖNÜYOR

Ordu İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kampüsünde gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Ordu İl Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Yılmaz, ‘’ Özellikle köylerimizde yaşayan gençlerimizde geçmişten beri büyükşehirlere bir göç yaşanmıştır. İşletmelerimiz maalesef miras hukukundan kaynaklı her geçen gün küçülmekte ve bu küçük işletme yapısından kaynaklı geçimini sağlayamayan küçük işletme sahipleri büyükşehirlere göç etmekte. Bu durum tarımsal üretim açısından bir takım sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Kırsalda, genç nüfusun büyükşehirlere göçüyle beraber yaşlı nüfus tarımla uğraşmakta. Bu da sürdürülebilir tarımsal üretimi imkânsız hale getirmekte ve verimliliği düşürmektedir. Bu noktada Bakanlığımız tarafından bir takım projeler yürütülmekte. Genç nüfusun tekrar köye döndürülmesi amacıyla verilen teşvikler içerisinde en önemlilerinden birisi ‘ Genç çiftçilerin desteklemesi’ projesidir. ‘’ dedi.

689 GENÇ ÇİFTÇİMİZ PROJELERDEN FAYDALANDI

 Yılmaz açıklamalarına devam ederek, ‘’ 2016 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Bakanlığımız tarafından hazırlanan ‘Genç Çiftçi’ projesi uygulanmaya başlamıştır. Bu proje ile doğup büyüdüğü topraklardan göç eden gençlerimizin tekrar topraklarına dönmesi ve tarımsal kalkınma anlamında desteklenmeleri amaçlanmıştır. Yaklaşık 47 bin genç çitçimiz bu projeden faydalandırılmıştır.  İlimizde 689 genç çitçimiz bu projeden faydalandı ve büyük kısmı büyük baş hayvancılıktan destek almışlardır. Projenin ruhuna uygun olarak İstanbul’dan, Ankara’dan ilimize gelen ve genç çiftçi projesi ile tarımsal üretime başlayan çiftçilerimiz mevcuttu. Bugün burada 21 arıcımıza malzemelerin dağıtımını yapacağız. 40’ar kovan ve arıcılık yapabilmelerini sağlayacak diğer malzemelerin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz dönemde hazırladığımız projeler ile balın yanında polen üretimini de teşvik ettik. Yaklaşık 10 bin polen tuzağı dağıttık. Bundan sonra uygulayacağımız projeler ile de tarımsal kalkınmayı arttırmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile her zaman yanımızda olan Sayın Valimize de sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum. Projelerimizin ilimize hayırlar getirmesini diliyorum. ‘’ diye konuştu.

21 MİLYON TL. KAYNAK AKTARILDI

Ardından programın anlam ve önemine ilişkin konuşmalarını yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz, ‘’ Genç çiftçi projesi kırsalda yaşayan veya kırsalda tekrar iş kurmak isteyen gençlerimizin önünü açacak bir projedir. Nitekim bugüne kadar 689 çiftçimize Ordu ilimizde 21 milyon TL. gibi bir kaynak aktarılmış ve hibe edilmiştir. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza, Tarım Bakanlığımıza ve bu projeyi ilimizde uygulayan İl müdürümüz ve çalışma arkadaşlarına, köylerimize yatırım yapan, bu işe gönül veren herkese ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Ordu dışarıya çok büyük göç vermiş bir ilimiz. Sadece İstanbul’da ki Ordulularımızım bugün 600 bin civarında. Biz bu şehri büyütmek, geliştirmek ve kalkındırmak istiyoruz. Bunu yapabilmek için de her sektörde yeni bir yaklaşıma ihtiyaç var ki bunlardan biriside bu proje. İlimizde 600 bin civarında arı kolonimiz ve 17 bin ton civarında bal üretimimiz var. Türkiye’de birinciyiz.  BALMER gibi bir tesisi hizmete açtık ve bu tesis ile birlikte özellikle zor şartlarda arıcılık yapan çiftçilerimizin emeğini daha iyi alabilecekleri bir tesisi ile karşı karşıyayız. Bu vesile ile herkesi tebrik ediyor ve bol kazanlar diliyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

CANAN ÖZDEMİR

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop